Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Galatasaray'da Neler Oluyor? Başkan Mustafa Cengiz İbra Edilmedi, Olağanüstü Seçime Gidiliyor!

102PAYLAŞIM

Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurulu’nda Mustafa Cengiz'in ikinci dönem faaliyetleri mali olarak ibra edilirken, idari olarak ibra edilmedi. Dursun Özbek yönetiminin faaliyetleri ise mali ve idari yönden ibra edildi.

Neler yaşandı?

Galatasaray'ın Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda yapılan olağan genel kurulunda eski başkan Dursun Özbek yönetiminin 23 günlük, mevcut başkan Mustafa Cengiz'in de iki ayrı yönetiminin faaliyetleri üyelerin ibrasına sunuldu.

İlk olarak 2018 yılın ocak ayındaki olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığı Mustafa Cengiz'e veren Dursun Özbek yönetiminin 23 günlük faaliyetlerinin ibrası için oylama yapıldı. Özbek, mali ve idari olarak oy çokluğu ile ibra edildi.

Daha sonra 26 Mayıs 2018'de gerçekleştirilen olağan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Cengiz yönetimlerinin ayrı ayrı ibra oylaması gerçekleşti. Mustafa Cengiz'in ilk dönemi (23 Ocak - 29 Mayıs) mali ve idari olarak oy çokluğu ile ibra edildi.

Mustafa Cengiz ikinci dönemi (29 Mayıs - 31 Aralık) mali olarak ibra edilirken, idari olarak yapılan oylama sayıları yakın çıkınca salonun ikiye ayrılmasına karar verildi. Daha sonra el kaldırma yöntemi ile yapılan oylama sonucunda ibra kararı çıkmadı.

Genel kurulda son oylama ise denetleme kurulları için yapıldı. Dursun Özbek'in denetleme kurulu için oy çokluğu ile ibra kararı çıktı. Mustafa Cengiz'in birinci dönemi denetleme kurulu oy çokluğu ile ibra edilirken, ikinci dönemi denetleme kurulu oy çokluğu ile ibra kararı çıkmadı.

Gündeme düşen Video taraftarları ayağa kaldırdı;

İbra oylamasının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Recevik, ‘Evet’ yönünde oy kullananların sayısının daha fazla olduğu ileri sürerek, “Galatasaraylılar bu videoyu izleyin, konuşmaları dinleyin. İlk oylamada evet oyları, hayır oylarından fazlaydı. Divandakiler bunu görmezden gelip oylamayı tekrar ettirdiler. Galatasaraylılar bunu unutmaz” yorumunu yaptı.

Galatasaray'da şimdi ne olacak?

Sarı-kırmızılı yönetimin bu gelişme üzerine kulüp tüzüğü gereğince 1 ay içinde seçim kararı alması gerekiyor.

Tüzük gereği Galatasaray SK mevcut yönetiminin 23 Mart - 23 Nisan arasında seçim kararı alması gerekiyor. 23 Mayıs’a kadar da en geç seçimin yapılması gerekiyor.

Galatasaray'da ikinci döneminde yönetsel yönden ibra edilmeyen Mustafa Cengiz, yeni yapılacak seçimde aday olamayacak.

Mustafa Cengiz aleyhinde çıkan ibra kararıyla birlikte, Adnan Polat'tan sonra ibra edilmeyen ikinci Galatasaray başkanı oldu.

Yönetimin idari yönden ibra edilmemesinin sebepleri neydi?

  • Galatasaray Lisesi mezunları olan 139 kişinin üyelik başvurularının 'toplu organizasyon' olarak görülüp, içlerinde Fenerbahçe ve Beşiktaşlı olanların da olması ve üyelik imzalarının sıkıntılı olması gerekçesiyle reddedilmesi.

  • Eski kulüp başkanı Dursun Özbek'e hakarete varan söylemlerde bulunan 'Yellow Friday' kampanyasının yaratıcısı Gökhan Bilek'in başkan kontenjanından kulüp üyesi yapılması.

  • Mustafa Cengiz'in temsil şekli ve kulüp üyelerine karşı üslubu.

  • Şeffaflık sözlerine rağmen Emre Taşdemir'in sözleşme detaylarının borsaya bildirilmemiş olması.

  • Mustafa Cengiz'in "İbra edilmezsem mahkemeye giderim." şeklindeki sözünün üyelerce tehdit ve meydan okuma olarak algılanması.

  • Teknokent ve Kemerburgaz projelerinde verilen sözlere rağmen somut ilerlemeler olmaması.

Abdurrahim Albayrak'tan paylaşım.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'dan paylaşım.

ultrAslan: 'Galatasaray Halkındır, Lisecilerin Değil!'

Galatasaray taraftarları sosyal medyada alınan karara tepki gösterdi ve Mustafa Cengiz'e sahip çıktı;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir