Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fotoğrafını Çektiği Ölümcül Kara Mamba Tarafından Isırılan ve Çekime Devam Eden Fotoğrafçı

-

Mark Laita adındaki fotoğrafçı, kitabı için yılan fotoğrafları çekerken bir kaza yaşandı. Olayın detaylarını BoredPanda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/snake-photogr...

Fotoğrafçımız Mark Laita ile tanışın. Kendisi 'Serpentine' adlı kitabı için yılanların büyüleyici doğasını fotoğraflıyor.

Kitabı için seçtiği yılanlardan biri de bir adet ölümcül kara mamba idi. Bu yılanlar Afrika kıtasından geliyor ve oldukça agresif ve zehirliler.

Tüm önlemler alınmasına rağmen yılanın sahibi onu kancayla tutarken bir kaza yaşandı. Kanca yılan yerine kırmızı bir kabloya takıldı ve yılan ürktü. Sonrasında fotoğrafçının bacağına saldırdı ve birden bacağından kanlar akmaya başladı.

Ne kadar tehlikeli olsa da, panzehir için hastaneye gitmedi. Neyse ki, yılan zaten zehrini enjekte edememişti ya da aşırı kanama sırasında zehir boşalmıştı.

Tabii zehrin kanına girip girmediğini bilmeden çekime devam etmek zorlu bir süreç olmalı.

1. Kara mamba ısırığından tedavisiz sağ çıkan insan sayısı o kadar az ki, kara mambanın Vikipedi sayfasına konuk oldu Laita.

2. Yukarıda da gördüğünüz gibi, Laita yılanın bacağını ısırdığı anı kamerasıyla ölümsüzleştirdi.

3. Hatta bu yüzden yaşadığı olayın düzmece olduğunu iddia edenler oldu.

Laita bu durumun kesinlikle yanlış olduğunu, insanların ısırık yerine kitap hakkında konuşmasını istediğini söyledi. "Tüm bu olay aptalca ve benim bir ahmak gibi görünmeme sebep oluyor, ki öyle değilim." dedi.

4. Laita'nın kitabından bahsedecek olursak, yılanların rengini ve dokusunu iyice ortaya çıkarması için siyah arka plan üzerinde çekilen fotoğraflardan oluşuyor.

5. Çoğu yılan severin ve herpetolojistin ilgisini çekecek olsa da, kitabın bir sanat eseri olarak incelenmesini istiyor Laita.

6. "Amacım renk, doku ve hareketi incelemekti. Yılanları özne olarak kullandım, ancak tabii ki herpetolojistlerin hoşuna gidecek fotoğraflar bunlar."

7. Artık kitap hakkında bilginiz var, sizi kalan fotoğraflarla baş başa bırakabiliriz.

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. Tebrik ediyoruz kendisini!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

korkunç.

boslafebesi

Gidip wiki sayfasına da bakayım dedim. Sonra Haşmetli Dünya Lideri Başkumandan Başbuğ uluların ulusu Recep Tayyip Eroğan Kağanımız orayıda yasakladığı için giremedim.

Gizli Kullanıcı

boslafebesi

Konuya hiç vermiyorsun kendini Metin Özdemir.

tolciya

kara mamba çekecem ve şortla dolaşacağım iyiymiş

leotie

Çok güzeller ama bi o kadar da korkunç, ürperdim.

asena_elif_94

Al bunları kitap kapağı yap. Muhteşemler.

Görüş Bildir