Görüş Bildir

Feminist Gece Yürüyüşü'ne Katılanların Gözaltı Gerekçesi; Ritme Göre Zıplamak...

Haberler
> Feminist Gece Yürüyüşü'ne Katılanların Gözaltı Gerekçesi; Ritme Göre Zıplamak...

İstanbul'da 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılan çok sayıda kadın, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla evlerinden gözaltına alındı. Gözaltı gerekçeleri 'Tayyip' sloganları ve 'ritme göre zıplamak' olarak belirtildi.

Taksim'de düzenlenen 19. Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılan çok sayıda kadın 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle ev baskınları ile gözaltına alındı. Gözaltına alınan 10 kadının İstanbul Vatan İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü bildirildi.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) yaptığı duyuruda, ev baskınlarının gerçekleştiğini ve kadınlara yöneltilen suçlamanın “Cumhurbaşkanı’na hakaret” olduğunu kaydetti.

Tutanaklarda kadınların ağzında maske olması sebebiyle slogan atanların tespit edilemediği, tespit edilenlerin ritme göre zıplayanlar olduğu belirtiliyor.

Yapılan açıklamada, '8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’ne katılan müvekkillerimiz ev baskınları ile gözaltına alınıyor. Henüz gözaltı kararını görmemekle birlikte müvekkillerimize cumhurbaşkanına hakaret suçlamasının yöneltildiği bilgisini edindik' ifadelerine yer verildi.

Ritme göre zıplayanlar tespit edilmiş

Ritme göre zıplayanlar tespit edilmiş
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
37
24
10
9
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kadir_33

Geberip gitse de kurtulsak aq

bunlar bu rahatlığı size kek verecem bana oy verin diye hitap ettiği namusunu şerefini vatanını satan kesimden alıyorlar. olaya bak yani zıpladıkları için su... Devamını Gör

safirmavideniz

Kadın cinayetleri politiktir!

safirmavideniz

Adamlar bu kadınlar neden yürüyüş yapıyor diye sorgulamak yerine kadınları gözaltına alıyorlar.