Görüş Bildir

Diş Hekiminden 5 Yaşındaki Çocuk Hastasına Darp: 'Elimi Isırdı, Dayanamadım Vurdum' Demiş...

Haberler
> Diş Hekiminden 5 Yaşındaki Çocuk Hastasına Darp: 'Elimi Isırdı, Dayanamadım Vurdum' Demiş...

İstanbul’da 5 yaşındaki A.E. A. süt dişini çektirmek için annesiyle birlikte gittiği diş hekimi tarafından darp edildi. Diş hekimi I.E.’nin bir anda oğlunun yüzüne vurduğunu anlatan anne Çiller A., “Bir anda dönüp yüzüne vurdu. Ne yapıyorsunuz deyince de, ‘Elimi ısırdı’ defolun buradan diye küfürler etti” dedi. Polis çağıran Çiller A. diş hekiminden şikayetçi oldu. Öte yandan iddialar sonrası söz hakkı için ulaşılmaya çalışılan diş hekimi I.E ise telefonlarına yanıt vermedi.

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre İstanbul’da yaşayan Çiller A. 5 yaşındaki oğlu A. E. A.'nın dişini çektirmek için götürdüğü diş hekimi tarafından darp edildiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Oğlunun süt dişi kendisinin çektiğini ancak kökünün içerine kaldığı için diş hekimine götürdüğünü anlatan anne Çiller A., “Akraba tavsiyesiyle iyi bir yer diye gittim. Ancak içeri girdiğimizden itibaren bir negatiflik hissettim” dedi.

Diş Hekimi I. E.’nin ön muayeneyi yaptıktan sonra “Çekelim” dediğini anlatan Çiller A., “Uyuşturmak için iğne yaptı. Ancak iğneyi yapmadan önce çocuklar korkmasın diye uyuşturucu bir sprey de sıkması gerekiyormuş. Ben bunu bilmediğim için uyaramadım. Çocuğun ellerini birileri tuttu ben de kıpırdamasın diye kafasını tuttum” dedi. İğneyi yaptıktan sonra da diş hekiminin hiç çocukla iletişim kurmadığını söyleyen Çiller A. “Yani çocuk doktorları genelde çocuğu sakinleştirmek için sevgi sözcükleri söyler, geçti der. Bu hanımefendi arkasını döndü gitti. Damak uyuşana kadar da hiç ilgilenmedi” dedi.

Bir anda yüzüne vurdu

Bir anda yüzüne vurdu

Diş Hekimi I. E.’nin dişi çektikten sonra dişi kenara bıraktığını ancak bir elinin hala çocuğun ağzında olduğunu anlatan Çiller A., “Çekerken de çok ağladı zaten. Ben hala başında durup kafasını tutuyordum. Dönüp bir anda yakın mesafeden sertçe yüzüne vurdu. O an elinde ne olduğunu tam anlayamadım. Bağırmaya başladım, ‘Nasıl vurursunuz diye’ o da bana, ‘Elimi ısırdı’ dedi. Ben bağırmaya başlayınca bize, ‘Defolun gidin buradan’ diye kovdu. Polisi arayacağımı söyleyince küfür etmeye başladı. Ben şok oldum. Ne yapacağımı şaşırdım” dedi.

Şikayetçi oldu

Şikayetçi oldu

Polisi aradığında açık adresi öğrenmek için yanındakilere sorduğu sırada hekimin elindeki bir aleti göstererek, “Bunu senin kafana atarsam görürsün” dediğini söyleyen Çiller A., “Biz aşağı indiğimizde polisi beklerken bir çalışan yanımıza geldi. Bize, ‘Sizin yaptığınız da çok ayıp. Kaç yaşında kadın. Hasta zaten’ dedi. Polis geldikten sonra yukarı tekrar çıktı. Polis iddiaları sorunca I. E. vurduğunu kabul etti. ‘Elimi ısırdı dayanamadım vurdum’ dedi” ifadelerini kullandı. Polise ifade veren Çiller A. ve oğlu diş hekimi I. E.’den şikayetçi oldu.

İddialar sonrası söz hakkı için ulaşılmaya çalışılan diş hekimi I.E ise telefonlarına yanıt vermedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
118
41
19
7
6
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
pofudukpofyumak

Yazık, çocukta büyük ihtimalle dişçi korkusu oluşacak.. Ne olurdu yani keşke önce bir iki tatlı söz söylese, çocuğu sakinleştirse, işlemini korkutmadan yavaş... Devamını Gör

Levi Ackerman

Şımarık yetiştirmişler. Biz de dişciden korkuyorduk tir tir titriyorduk giderken ama orda muma dönüyorduk. Var gücüyle ısıran bir çocuk dişçinin de canını mu... Devamını Gör

Evrim Kaya

elinde eldiven varken ısırmesı nasıl virüs bulaştırabilir bu bir ikincisi 10 yaşında olmayan daha anasınıfına başlamamış olan bir çocuk ve tam travma yaşayac... Devamını Gör

Last World

önce bi diş hekimini dinlemek lazım çünkü o eğitimli vurduysa haklıdır çocuk daha ilkokul mezunu bile değil

Söyledim gitti

Askerliğini de yapmamış daha ;)