Felçli Eşine Bebek Gibi Bakan Amcadan Yürek Yakan Sözler: 'Bu Giderse Ben Yaşayamam'

101PAYLAŞIM

Amasya'da yaşayan Mustafa Şahin ile Esme Şahin çifti tüm zorluklara beraber göğüs geriyorlar. Yaklaşık 20 yıl önce felç geçiren Esme nineye bakan Mustafa amca, eşi için o giderse ben yaşayamam diyor.

Hayatını, 20 yıl önce geçirdiği omurilik felci nedeniyle yürüyemeyen ve konuşma zorluğu çeken eşine adayan Mustafa Şahin, ilerleyen yaşına rağmen eşinin bakımını özenle yapıyor.

Suluova ilçesinde bir süre önce yanan ve tadilata ihtiyaç duyan iki odalı evlerinde yaşamlarını sürdüren Şahin çifti, karşılaştıkları tüm zorluklara beraber göğüs gerdi. Yarım asrı geçen evliliklerinde birbirlerinden güç alan çift, sevgileriyle genç çiftlere örnek gösteriliyor.

Çiftin 5 çocuğu var ancak hepsi şehir dışında yaşıyor.

Çok mutlu evlilikleri olduğunu, eşini çok sevdiğini anlatan Şahin, 20 yıl önce eşinin omurilik felci geçirdiğini, bu nedenle yürüyemediğini ve konuşma güçlüğü çektiğini belirtti.

Felç geçirdikten sonra eşini kimseye muhtaç ettirmemek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştığını ifade eden Şahin, eşinin tüm ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını, tekerlekli sandalye sayesinde eşiyle pazara, bankaya ve gezmeye birlikte gidebildiklerini söylüyor.

"Ben eşimi seviyorum. O yıllarca bana baktı, çocuklarıma baktı. Şimdi de ben ona bakıyorum. Eşimi kimseye bırakamam ben olduğum sürece ben bakacağım. Zaten onunla beraber ölmek istiyorum. O giderse ben yaşayamam. 'Ben gidersem ona kim bakacak' diye düşünürüm. Ben bu zamana kadar yokluk çektim, en değerlim benim eşim ona da elimden geldiği kadar iyi bakıyorum. Onu çok seviyorum zaten sevmesem böyle bakamam ona değer veremem. Eşi hasta olunca bırakıp gidenleri anlamıyorum o zaman neden evlendin iyi günde kötü günde beraber olmayacaksan."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir