Fazla Ücret Almak İstediği Öğrenciyi Bağırarak Yolun Ortasında İndirmek İsteyen Muavin Görevinden Uzaklaştırıldı!

1.1bPAYLAŞIM

Haksızlığa karşı susmayan gencin mücadelesi hepinize ders olacak!

O görüntülerde, muavin olduğu söylenen kişi öğrenciye karşı yüksek sesle bağırırken ve öğrenci tarifesi yerine sivil tarifeden ücret almaya çalışırken görülüyor...

İzel Ergün'ün Twitter'da paylaştığı görüntülerde yer alan açıklama ise şu şekilde; 'İBB tarifeli 139A otobüs Üsküdar-Şile arası, Öğrenci Tarifesi 7,65 Tl’dır. Buna rağmen öğrencilerden ses yükseltilerek 11 TL istenmekte ve verilmemesi halinde yol ortasında indirilmektedir.'

İşte o görüntüler:

Kaynak: @izelergunchp

Görüntülerin sosyal medyada tepki çekmesinin ardından ise böyle bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre ise İBB Meclis Üyesi Doğan Subaşı'nın bilgi verdiği söylendi.

twitter.com

Resmi olmayan açıklamanın ardından ise İBB Beyaz Masa Resmi Twitter hesabı ise, 'Yapılan inceleme sonucu tespit edilen ilgili personel görevden uzaklaştırılmış ve hakkında idari disiplin süreci başlatılmıştır' açıklaması yaptı.

twitter.com

O görüntülere Twitter'dan gelen tepkiler: 👇

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
specialturk

Kıyamet orada şu olaya şahit olup da susan insanlar yüzünden kopacak arkadaşlar. ne koronadan ne başka birşeyden, işte tam olarak bundan.

zoppala

iki ucu şeyli değnek.. bir lise öğrencisi kadına şiddete ses çıkardı müdahale etti sonra ne oldu hepimiz biliyoruz.. hapis cezası almasa bile katil oldu adı.. gençliği yılları istikbali mahvoldu.. herşeyden korkar çekinir olduk.biri sesini çıkarsa o muavin bozuntusu bitane yumruk atsa vs. vs. susmak olmuyor konuşmak hiç olmuyor.. zorlaşıyor gün geçtikçe yaşamak

kalemini-kaybeden-yazar

ne kadar da "bana dokunmayan yılan bin yaşasın, ben de soktuklarını görmezden geleyim" kafasında insanlar olmuşuz. olan şeylere tepki vermek yerine, haksızlığa karşı gelmek yerine deve kuşu gibi kafamızı toprağa gömüyoruz. ve hatta her geçen gün daha da derinlere gömüyoruz ki suya sabuna dokunmadan yaşayalım. yazık!

sevgii

Diğer insanların tepkisizliği korkunç. Muavine cesaret veren şey kesinlikle bu!!!

aysn_aysn

Çocukcağız tek başına mücadele etti ve kazandı.Fakat kazanmasında videoyu çeken arkadaşında yardımı var.Fakat diğerlerinin umursamazlığı gerçekten kötü ama araya girilse bu kezde olay büyüyecek ama tabi kargaşa yaratılırsa.Herkes usulca tepkisini gösterip yerinden kalkıp o inerse biz de ineceğiz ve otobüsün gitmesine izin vermeyip polis çağıracağız denseydi.Geri vites yapacağına eminim.Maalesef halkımızın çoğu kötülüğe ses çıkarılmayınca cesaret alıp 1 adım öteye gidiyor.

Görüş Bildir