Faydaları Say Say Bitmiyor! Yatak Odasına Limon Koyduğunuzda Olanlara Siz de İnanamayacaksınız

15PAYLAŞIM

Hepimiz akşamları erken yatsak dahi sabahları yorgun kalkmaktan şikayetçi olabiliyoruz. Sabahları yorgun kalkmaksa gün içi mutsuz veya depresif hissetmemize neden oluyor.

Peki, size bu sorunun çözümünün bir adet limon olduğunu söylesek? Uyurken başucunuza koyacağınız güzel kokulu bu minik mucizenin faydalarına gelin birlikte göz atalım...

1. Uyumadan önce sakinleşmenizi sağlar

Gün içi iş yerinde, evde veya okulda yaşadığımız stres sağlıklı bir uykunun en büyük düşmanı. Stres kimi zaman derin bir uykuya dalmamıza engel olurken kimi zaman da yatakta dönüp durmamıza neden olur. Başucunuza koyacağınız bir adet limon ise sakinleşmenizi sağlar. Bir adet limonu dörde bölün ve üzerine bir miktar tuz atın. Limon kokusu beyin dalgalarını uyaracak ve duygularınızın rahatlamasını sağlayacaktır.

2. Sabahları dinç bir şekilde uyanmanızı sağlar

Limonun hoş kokusu beynin serotonin seviyesini artırır ve sinir sisteminin sakinleşmesine etki eder. Limon kokusu eşliğinde uyumak, gün içi yaşanılan tüm stresin de bünyeden atılmasına yardımcı olur. Yatak odasına koyacağınız bir adet kesilmiş limon sabahları çok daha mutlu ve enerjik uyanmanızı sağlar.

3. Anksiyete bozukluğu ve depresyonu önlemede bire bir etkilidir

Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanılan depresyon ve anksiyete bozukluğundan dolayı kendinizi mutsuz hissediyorsanız yatak odanızda limonla uyumayı kesinlikle denemelisiniz. Limon kokusu ruh halini olumlu etkiler ve kişinin depresyon halinden kurtulmasında oldukça etkilidir.

4. Yatak odanızın havasını bakterilerden arındırır

Limon, insanın bedensel ve ruhsal sağlığına oldukça iyi gelen bir besin. Sadece güzel koku yaymakla kalmıyor, ortamdaki kötü havayı da bakterilerden arındırarak temizliyor. Limonu havadaki bakterileri temizlemek amacıyla kullanabileceğiniz gibi boya kokusu gibi ağır kokuları gidermek için de kullanabilirsiniz.

5. Siz uyurken sineklerden korunmanıza yardımcı olur

Yazın uyku esnasında yaşadığımız sorunlardan biri de sinek veya sivrisineklerin vızır vızır uçuşması. Uyurken sizi sineklerden ve sivrisineklerden koruyacak doğal ve oldukça etkili bir çözüm var: Limon! Ortadan ikiye keseceğiniz bir adet limona 15-20 adet karanfil saplayarak doğal bir sineksavar elde edebilirsiniz. Sinekler bu kokudan rahatsız olacak ve siz uyurken yanınıza yaklaşamayacaklar.

6. Yüksek tansiyona iyi gelir

Limonun kokusu yüksek kan basıncını düşürmede oldukça etkili. Denemenizde elbette fayda var!

7. Daha iyi nefes almanızı sağlar

Uyurken burnunuz tıkanıyorsa, limonun antioksidan ve antibakteriyel özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Başucunuza koyacağınız limon burun deliklerinizi açacak ve rahat uyumanızı sağlayacak.

Ben Yapamıyorum Diye Bir Şey Yok! Bu Yöntemlerle Herkes Az Çok Demeden Para Biriktirebiliyor - onedio.com
Ben Yapamıyorum Diye Bir Şey Yok! Bu Yöntemlerle Herkes Az Çok Demeden Para Biriktirebiliyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
boyleyken-boyle

Biraz da zeytinyağı ve kekik, oh mis valla tadından yenmez 👌

Görüş Bildir