Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Farkında Olmasanız da 8 Kategoriyle İsminizin Söylenişinin Size Kattığı Özellikler

 > 
3.8bPAYLAŞIM

İsminizin size bir özellik katıyor olması, onu sürekli duyuyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Belli sesleri, belli harfleri sürekli duyuyor olmanız sizin üzerinizde bir etkiye sahip olabilir. İşte bilim sevdalısı insanlar olarak isminizin söylenişinin sizin üzerinizde ne gibi etkiler bırakabileceğini araştırdık ve ortaya bu ilginç çalışma çıktı. 

Şeyda, Ahmet, Cengiz, Ayça, Nalan, Ece, Nazlı, Samet, Zeynep, Burcu, Nurten… Kuzucuklarım hadi toplanın sizi anlatıyoruz.

1. Ayça,Ajlan, Emre, Enver, Arda, Azra, Emine, Arzu, Ayhan, Ali, Aleyna, Alara, İnci, Önder… gibi “sürekli söylenebilen yumuşak ünsüz” barındıran bir isminiz varsa.

Bu tür isme sahip kişilerin en büyük özelliği kararlı ve ihtiraslı olmalarıdır. Eğer bir hayalleri varsa, sonuna kadar kovalayacaklarından emin olabilirsiniz. Biraz bencil olmakla beraber, bu bencillikleri sadece kendilerini düşünmelerinden değil, başarılı olma azimlerinden gelir. İlk görüşte insanlar üzerinde sert, ulaşılmaz, ukala, vb. izlenimler bırakmakla birlikte aslında tanıdıkça çok farklı bir kimliğe bürünen kimselerdir. Gayet iyimser, iyiliksever ve dost canlısı olurlar. Ancak hedefleriyle aralarına girmeye çalışmayın, kaybeden siz olursunuz.

2. Ahmet, Ahsen, Asya, Başar, Afet, Mahsun, Sibel, Işıl, Işık, Hüseyin, Fulya, Fulden, Sema… gibi “sürekli söylenebilen sert ünsüz” barındıran bir isminiz varsa.

Bu gibi isimlere sahip olanlar akıllarıyla hareket etmeyi seven, maceradan uzak duran, hayal kuran ama asla içine girmeyen mantıklı kişilerdir. En büyük zorlukları çabuk demoralize olmaları ve heveslerini çabuk kaybetmeleridir. Eğer başladıkları bir iş sürüncemeye girerse o işi yapmalarını beklemeyin. Ancak ikili ilişkilerinde bunun tam tersi bir tablo çizerler, kolay vazgeçmeyen, tutkulu ve bağlı kişilerdir. Sadakatsizliği asla affetmezler. Çok geniş bir arkadaş çevreleri olmaz hiçbir zaman çünkü kalabalığı sevmezler, ama arkadaşlarının hepsini kendilerine dost yapmasını bilirler.

3. Abdullah, Demet, Ada, Canan, Ebru, Deniz, Galip, Gül, Gülcan, Ecrin, Adnan, Betül, Bihter, Derya, Cengiz, Eda, Buğra, Gönül… gibi “süreksiz yumuşak ünsüz” barındıran bir isminiz varsa.

Bu insanların en büyük ve belirgin özelliği gelenekçi olmalarıdır. Her ne kadar yeniliklere karşı kapalı olmasalar da muhafazakar, gelenekçi yapılarından da ödün vermezler. Mesela bayramda tatile değil, aile ziyaretine giderler, mesela e-kitap değil, sahaflardan aldıkları kitabı okurlar. Duygusal yönleri de öne çıkar bu arkadaşların, merhametli ve sağduyulu kimselerdir. Aynı zamanda son derece fedakar olabilirler, sizin bencil diye suçladığınız Gülcan, yeri gelir öyle bir hareket yapar ki kendini geri çekip sizi öne çıkarır da şaşarsınız. Yani sürprizlere de hazırlıklı olun bu arkadaşlardan gelen.

4. Pelin, Çiğdem, Açelya, Tarık, Ekrem, Ateş, Çisil, Çağdaş, Çağla, Çağlar, İpek, Çağatay, Petek… gibi “süreksiz sert ünsüz” barındıran bir isminiz varsa.

Bu kişilerin öne çıkan özelliği belli bir kalıba asla sığmamalarıdır. Hayatı kendi doğrularına,i kendi kurallarına göre yaşama takıntıları vardır. Bunlar kadar bağımsızlığına, özgürlüğüne düşkün kimseler olamaz. Arkadaş grubunuz içerisinden biri her şeyi geride bırakıp dünya seyahatine çıkacak olsa bütün paramı bu arkadaşlar üzerine oynardım. Farklı şeyler, değişik ortamlar, yeni yüzler bu arkadaşların en çok keyif aldığı şeylerin başında gelir. Mesela sizi hiç bilmediğiniz bir yere götüren, hep gittiğiniz yere başka bir gözle bakmanızı sağlayan arkadaşlardır bunlar. Kısacası gözlük gibidirler, size dünyayı daha net gösterirler.

5. Barış, Bülent, Feride, Veli, Mustafa, Murat, Merve, Melis, Furkan, Bora, Mavi, Vuslat, Firdevs, Burcu, Burçak, Müge… gibi “dudak sessizleriyle” başlayan bir isminiz varsa.

Bu insanlar için en doğru tabir; iki hayatları olmasıdır. Biri sizin gördüğünüz, bildiğiniz, tanıdığınız hayatları, diğeri ise sadece kendilerinin ve çok yakınında olanların bildiği hayatlarıdır. Bu insanlar gündelik yaşamlarında çok neşeli, iş hayatlarında başarılı ve hırslıdır ancak yalnız kaldıklarında tipik bir melankolinin tutsağı olurlar. Her ne kadar güçlü, dayanıklı, iradeli bir görüntü çizseler de aslında son derece duygusal, savunmasız ve biraz da ürkek kimselerdir. En güçlü yönleri ise düşündüklerini hiç dolandırmadan pat diye söylemeleridir. Bu onları patavatsız gibi gösterse de, onları hayatınızda bulundurmanız için vazgeçilmez bir özelliktir. Derdiniz olduğunda neden bu arkadaşlara gittiğinizi hiç düşündünüz mü?

6. Selin, Tanem, Zara, Zehra, Simge, Şenay, Serpil, Remzi, Rana, Rüzgar, Renk, Cafer, Nurgül, Nurten, Şahika, Tuğrul, Toprak, Turgut… gibi “diş sessizleriyle” başlayan bir isminiz varsa.

Neşe, neşe, neşe… bu insanların genel özelliği hayattan zevk almasını bilmeleridir. Sanırsınız ki hiç üzülmüyorlar, hep gülüyorlar. Tabii ki böyle bir şey yok ancak yaydıkları pozitif ve hiç tükenmeyen enerji sizde böyle bir algı oluşturuyor. Bu kişiler hayata olumlu gözlerle bakmayı başaran kimselerdir, bir nevi Pollyanna’dır bunlar. Her kötü durumdan bir ders çıkarmasını, bir mutluluk süzmesini bilirler. Ailelerine ve arkadaşlarına bağlı, düşünceli, samimi ve saf kimselerdir. Bu insanları hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız onları kandırın, onlara yalan söyleyin, gittiklerini göreceksiniz.

7. Görkem, Gamze, Gizem, Kerem, Kenan, Kısmet, Yaşar, Yasemin, Yeliz, Günce, Güvenç, Yağmur, Yankı, Yaprak, Kumru, Kıvanç, Gülşen, Güney, Koray… gibi “damak sessizleriyle” başlayan bir isminiz varsa.

Bu insanlar ne yaptığını, ne yapmak istediğini bilen, düzenli, planlı ve programlı kimselerdir. Onlar için rastgele bir yaşam yok gibidir. Kendilerini nadiren de olsa hayatın akışına bıraktıklarında toparlanmaları uzun sürer. Çünkü kontrol daima ellerinde olmalıdır. Kontrolü başkasına devrettikleri an dengeleri bozulur. Bozulur bozulmasına da, esasen çok dengeli bir yaşantıları vardır. Çünkü neyi, ne zaman, nasıl yapacaklarını zaten biliyorlardır. Hayatlarında herkese, her şeye yer vardır. Israrı, sıkıştırılmayı sevmezler, akıl öğretilmesinden, ukalalıktan zerre hazzetmezler. Stresle baş etmeleri oldukça güçtür, bunun içindir ki stresli işlere gelemezler, bu onların tüm düzenini allak bullak eder.

8. Övünç, Özgür, Özgü, Özge, Ozan, Doruk, Ömür, Umur, Umut, Orçun, Oya, Özer, Gözde, Ömer… gibi “yuvarlak ünlü” bakımından zengin bir isminiz varsa.

Bu insanlar içine kapanma eğiliminde olurlar, yalnızlıklarıyla barışık, kalabalıkları sevmeyen, doğa tutkunu kimselerdir. Özlerinin tabiattan geldiğini bilirler ve oraya ulaşmak için yaşarlar. Sevgi dolu ve bunu vermekten çekinmeyen kimselerdir, ancak sadece yakınındaki kimselere. Bu insanlarla arkadaş olmak, onların hayatına girebilmek uzun zaman alır. Çünkü size güvenmeleri gerekmektedir, yaygın kullanımıyla bu arkadaşlarda güven sorunu vardır. Hayatlarında tutkuyla bağlandıkları bir iş, bir hobi, bir kişi mutlaka vardır, bu bağ aynı zamanda onları hayata bağlayan şeydir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ayakkabi kutusu kiralayacagim, musterilerim hangi gruba giriyor?

watashi-waldesu

Sinem yok mu şimdi? Hiç mi? Peki. -,-

bazingaa.

Bir nevi Pollyanna’dır bunlar. :D

Gizli Kullanıcı

Niye hiçbir zaman Bengisu olmaz :( Bengi'ye de razıyım :3

Gizli Kullanıcı

Ayşegül yok,peki.

Görüş Bildir