Görüş Bildir

Fahrettin Altun Suç Duyurusunda Bulunmuştu: CHP'li Engin Özkoç ve Özgür Özel Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Anasayfa > Gündem

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İletişim Başkanı Altun'un şikayeti üzerine, CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında soruşturma başlattı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un avukatı Sezgin Tunç aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, hukuka uygun olarak gerçekleştirilen bir kiralama sürecinin Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından siyasi ve rövanşist amaçlarla çarpıtıldığı ve gerçek dışı iddialarla müvekkilin onur, şeref ve saygınlığını rencide eden isnatlarda bulunulduğu belirtilmişti.

"Fahrettin Altun’un kişilik haklarının ihlal edildi"

"Fahrettin Altun’un kişilik haklarının ihlal edildi"

Suç duyurusunda, aleni hakaret ve iftiralar nedeniyle Fahrettin Altun’un kişilik haklarının ihlal edildiği, bu ihlaller nedeniyle durumun tahammül edilemez boyutlara ulaştığı belirtilerek, “Bu nedenle kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret, iftira ve resen tespit edilecek diğer suçlardan dolayı şüphelinin cezalandırılmasını talep etme zarureti hâsıl olmuştur.” ifadelerine yer verilmişti.

Başsavcılık açıklama yaptı

Başsavcılık açıklama yaptı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'dan yapılan açıklamada, 'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun vekillerinin 06.05.2020 havale tarihli şikayet dilekçeleri kapsamında, Cumhuriyet Gazetesinin 14 Nisan 2020 tarihli nüshasında yayımlanan “Boğaz’da kaçak var” başlıklı haberi müteakip , 27. dönem milletvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından sosyal medya hesaplarında ve bir kısım basın ve yayın organlarında yer alan açıklama ve paylaşımları nedeniyle adı geçen milletvekilleri hakkında hakaret ve iftira suçlarından soruşturmaya başlanmış olup, soruşturma işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur' ifadeleri kullanıldı.

Özgür Özel: "Onlardan korkan onlardan bin beter olsun"

Özgür Özel: "Onlardan korkan onlardan bin beter olsun"

Engin Özkoç: "Gerçekleri söylemekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz"

Engin Özkoç: "Gerçekleri söylemekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz"
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
81
41
14
8
7
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Bozkurt

Kişilik hakları mı ihlal edilmiş? Bu ülkede kişilik hakları ihlal edilerek FETÖ kumpası ile kaç hayat karartıldığını biliyor musunuz?

Muhammed Gungor

Dinci kardeşler uyarmadı demeyin yetki elinizden gittiği anda temel hak ve özgürlükleriniz olmayacak haklı veya haksız gibi bir durum yaşamayacaksınız var ol... Devamını Gör

Tokatçı

Sen açık dünya oyunlarını çok oynamışsın galiba amk veledi kendini sanal bir dünyada zannediyorsun gerçek dünya oynadığın oyunlara benzemez burda yaptığın he... Devamını Gör

Samoa Tiger

Ne zamandan beri atanmışlar seçilmişlerin üzerinde bu ülkede?

Yeter Artık

AKP geldiğinden beri