Görüş Bildir
Haberler
Facebook Video Gösterimleri Hızla Artmaya Devam Ediyor

Facebook Video Gösterimleri Hızla Artmaya Devam Ediyor

Onedio Medya
20.03.2015 - 19:09
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Geçtiğimiz sene video konusunda büyük bir çıkış yakalayan Facebook, 2015 yılında da büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

İlk olarak 2013'ün Eylül ayında mobil cihazlar için testlerine başlanan otomatik video oynatma özelliği, kısa bir süre sonra uygulamaya konulmuştu. Haliyle birçok kişinin istemeden de olsa bu videoları izlemesi (izlemese de izlemiş olarak sayılması) Facebook'un bir sene sonra günde 1 milyar video gösterim sayısına ulaşmasını sağlamıştı. Ardından ALS hastalığı için başlatılan Ice Bucket Challenge kampanyası da video etkileşimlerinin artmasında oldukça etkili olmuştu. Dolayısıyla 2014 yılı Facebook için video konusunda oldukça önemli bir yıl oldu. Son olarak paylaşılan video istatistikleri ise, 2015 yılında da Facebook'un katlanarak büyümeye devam edeceğini gösteriyor.

2015 itibariyle günde 3 milyar video gösterim sayısına ulaşan Facebook, bu içerik türünün meyvelerini toplamaya hızla devam ediyor. Bir önceki yıla göre 2014 yılında kullanıcı başına paylaşılan video sayısında %75 artış yakalayan sosyal medya devi, 2015 itibariyle bazı ülkelerde daha fazla etkisini gösteriyor. Facebook tarafından paylaşılan istatistikler, bir önceki yıla göre video paylaşımlarında Birleşik Arap Emirlikleri'nde %138, Fransa'da %93, İtalya'da %90, Birleşik Krallık'ta ise %88 artış yaşandığını gösteriyor. Kanada %56, Hong Kong %53, Avustralya %52 ve Güney Kore'nin de %36 oranında artış gösterdiği belirtiliyor.

Facebook ayrıca Eylül 2014 itibariyle Brezilya, Almanya, İspanya ve Singapur'da platforma her gün giriş yapan kullanıcıların yarısından fazlasının günde en az bir video izlediğini belirtti.

An itibariyle günde 3 milyardan fazla video gösterimi sayısı yakaladıklarını belirten Facebook Creative Shop Kuzey Amerika direktörü Tom Brown, platform üzerinde bir günde 1 milyar arama yapıldığını ve 2 milyar fotoğraf paylaşıldığını; dolayısıyla videoların Facebook için önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Video konusunda saltanatını sürdüren YouTube ise popülaritesini korumaya devam ediyor. Zira 2015 yılında günde 3 milyar video gösterimine ulaştığını açıklayan Facebook'un, YouTube'u geçebilmesi için hayli yol katetmesi gerekecek. YouTube'un güncel istatistikleri bilinmese de, 2012 yılında günde 4 milyar video gösterimine sahip olduğu ve kullanıcıların YouTube'da geçirdiği sürelerin bir önceki seneye göre 2014 yılında %50 oranında arttığı biliniyor.

Facebook'un video konusunda sürekli artan istatistikleri önümüzdeki günlerde artmaya devam edecek mi, yoksa kullanıcı sayısında olduğu gibi bir durgunluk dönemine girecek mi, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto

Kaynak: http://www.webmasto.com/facebook-vide...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam