Görüş Bildir
Haberler
Facebook Kişisel Asistan Servisini Resmen Duyurdu

Facebook Kişisel Asistan Servisini Resmen Duyurdu

Batuhan
27.08.2015 - 10:09

Geçtiğimiz ay Facebook’un Siri, Cortana ve Google Now’a rakip olarak geliştirdiği bir asistan servisi hazırlığında olduğundan bahsetmiştik . Sosyal medya devi iddiaları boşa çıkarmadı ve “M” ismini verdiği “insanlı” asistan servisini resmen duyurdu .

İçeriğin Devamı Aşağıda

Daha önce bahsettiğimiz gibi M, Messenger’a entegre edilen bir dijital asistan servisi. Peki M’in diğerlerinden farkı ne? M, sadece sorulan sorulara cevap vermenin dışında gerçek bir asistan gibi hareket ediyor. Çevredeki restoranları sorduğunuzda rezervasyon yapma, uçak bileti ayırtma, takviminizdeki önemli olayları hatırlatma, sevdiklerinize hediye gönderme gibi tüm asistan hizmetleri mevcut. Evet, bunların çoğunu diğer asistan servisleri de yapıyor ancak M’in asıl farkı arkasında gerçek insanların çalışıyor oluşu. Yapay zeka eğiticileri diyebileceğimiz M Trainers adı verilen eğitimciler, dijital asistanı sürekli güncelliyor ve asistan hizmetlerini geliştirmesi için M’i sürekli eğitiyor.

Dijital asistan Messenger’a entegre edildiği için M’le yazılı olarak konuşmak da mümkün. Tüm bunlar çok güzel ancak ne zaman çıkacak derseniz, David Marcus henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirtiyor. M hakkında yakın gelecekte daha detaylı bilgilerin gelmesini bekliyoruz.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0