Facebook Düşüncelerimizi mi Okumak İstiyor? Şirketin Gizli Departmanı İçin Açtığı Yeni İş İlanı

-

Facebook Building 8 bölümünde görev alacak 2 yeni kişi arıyor. Şirketin kendi insan kaynakları sayfası üzerinden duyurduğu yeni iş ilanlarında 'beyin-bilgisayar arayüzü mühendisi' ve 'nörolojik görüntüleme mühendisi' pozisyonları var. Dailymail'den derlediğimiz haber bize Facebook'un gelecek hedeflerini sorgulatıyor...

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...

Kurucu ve CEO Mark Zuckerberg daha önce de 'telepatik' bir sistem kurma hayallerinin olduğunu ve bunun 'en büyük iletişim teknolojisi' olacağını belli etmişti.

Marc'ın sözleri şöyleydi; "Bir gün, inanıyorum ki birbirimize sadece teknoloji kullanarak derinlikli düşüncelerimizi gönderebileceğiz."  

"Siz bir şey düşüneceksiniz ve arkadaşlarınız da hemen aynı şeyi deneyimleyebilecek, eğer isterseniz tabi."

"İşte bu en büyük iletişim teknolojisi olurdu."

Son gelişme Facebook'un düşüncelerimizi okuyabilecek bazı donanımlar üzerinde çalışıyor olduğuna işaret edebilecek cinsten.

Geçtiğimiz Nisan ayında şirket Bina 8 adında yeni bir departmanının olduğunu açıklamış ve bu departmanın donanım, yazılım ve içerik konusunda yenilikçi ürünler yaratmayı hedeflediğini belirtmişti.

Fakat departman konusunda başka hiçbir bilgi yok!

Facebook'un kendi insan kaynakları sayfasında yayınladığı son iki iş ilanı ise Bina 8 departmanı için 2 yeni uzman aradığını duyurdu. İş tanımları ise oldukça sıradışı.

İş ilanları kişilerin fotoğraflara ya da videolara baktığında beyin aktivitesinin nasıl değiştiğini gözlemleme üzerine çalışacak kişiler arandığına işaret ediyor.

Bir iş ilanında; B8 departmanında 2 yıl süreli görev yapacak ileri seviye beyin bilgisayar arayüz teknolojileri geliştirmek üzere 'Beyin-bilgisayar arayüzü mühendisi' aranıyor.

İşin tam tanımı oldukça az ama görev sorumluluklarında; 'makine öğrenme metodları, model şifreleme ve çözümleme, nöro-imgeleme ve elektrofizyolojik veri' uygulayacak bir aday arandığı görülüyor.

İkinci ilan ise bir 'nörolojik görüntüleme mühendisi' bulmak için yazılmış. Bu yeni aday ise 'girişimsel olmayan nörolojik görüntüleme teknolojileri' üzerinde çalışacak.

BUILDING 8 (Bina 8) Nedir?

Facebook bu çalışma birimini şöyle tanımlıyor: 

'Building 8 dünyayı birbiriyle iletişime geçirme misyonumuz ilerletmek için yeni donanım ürünleri oluşturmaya odaklanmıştır. Yeni kategorileri belirleyen ve görünüşte imkansız ürünleri geliştiren birinci sınıf uzmanları biraraya getiriyoruz. 

Zenginleştirilmiş gerçeklik ve sanal gerçeklik, yapay zeka, bağlanabilirlik ve diğer önemli atılım alanlarında yeniliklerin öncüsüyüz. Takımlarımız agresif ve sabit teslim süreleriyle hızlı hareket ederler.

Üniversitelerle, küçük ve büyük ölçekli işletmelerle ortaklıklar kuruyoruz ve ürünlerin kapsamlı bir şekilde gönderilmesi için net hedefler belirliyoruz.'

Her iki pozisyon da Menlo Park sitesinde yani Kaliforniya'da bulunuyor.

Teknolojinin özel hayatımızı fazla kurcalamadan gelişmesini bekliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hemsir

amına koyarlar zaten istihbarat işleri bu face tivit mivit hep ne sandınız yarramın başları

fafatara

Kullanmayın! Facebook pişmanlıktır.

murekkepadam

iyide biz zaten düşünemiyoruz ki,bizi etkilicek bi durum söz konusu değil yanii :D canınızı sıkmayın

songoku_

Abd çıkarıyor, sonra da falanca çocuk girişimci kurdu diye bize yutturuyor böyle platformları.

sertacgnlts

son fotoğraf ne lan öyle ahahahahha

Görüş Bildir