Görüş Bildir
Haberler
Ezhel'in 3. Davası da Sonuçlandı: 'Uyuşturucu Kullanmak' Suçundan 1 Yıl 8 Ay Hapis Cezası

Ezhel'in 3. Davası da Sonuçlandı: 'Uyuşturucu Kullanmak' Suçundan 1 Yıl 8 Ay Hapis Cezası

Batuhan
27.06.2019 - 11:56 Son Güncelleme: 27.06.2019 - 16:00

Ezhel olarak tanınan müzisyen Sercan İpekçioğlu, 'uyuşturucu madde' kullanmak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. İpekçioğlu'nun cezası 5 yıl süre ile ertelendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

DHA'da yere alan habere göre, İstanbul Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuksuz sanık Ercan İpekçioğlu ve Avukatı Fuat Ekin katıldı. İpekçioğlu'nun annesi Ulya Turgut da duruşmayı izledi.

Aylık gelirinin 100 bin TL olduğunu söyledi

Aylık gelirinin 100 bin TL olduğunu söyledi

İpekçioğlu, kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin de 100 bin lira olduğunu söyledi. Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan İpekçioğlu, Uyuşturucu madde kullanmadığını söyledi.

"Ben uyuşturucu kullanmadım"

"Ben uyuşturucu kullanmadım"

Hakim Rana Yazlık'ın kanında uyuşturucu madde tespiti yapıldığını hatırlatması üzerine İpekçioğlu, 'Çok sık yurt dışına gidiyorum. Avrupa'da bulunduğum ortamlarda, stüdyoda kullanan şahıslardan dolayı uyuşturucuya maruz kalmış olabilirim. Ben uyuşturucu kullanmadım' dedi.

"Hollanda'da dumana maruz kalmış olabilir"

"Hollanda'da dumana maruz kalmış olabilir"

İpekçioğlu'nun Avukatı Fuat Ekin, Hollanda'da esrarın serbest olduğunu belirterek, müvekkilinin buradaki kafelerdeki müşterilerin kullandığı esrarın dumanına maruz kaldığını, kanında bu nedenle çok düşük miktarda uyuşturucu tespiti yapıldığını söyledi. Avukat Ekin, müvekkilinin uyuşturucu madde bulundurmadığını ve kullanmadığını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

5 yıl süreyle ertelendi

5 yıl süreyle ertelendi

Mahkeme, Sercan İpekçioğlu'nu 'uyuşturucu madde' kullanmak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, cezayı 5 yıl süre ile erteledi.

İddianameden

İddianameden

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sercan İpekçioğlu hakkında, 'Uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme' suçundan soruşturma yürütüldüğü, soruşturma kapsamında vücudundan alınan kan örneğinde uyuşturucu madde kullandığının tespit edildiği belirtiliyordu.  İddianamede, İpekçioğlu'nun, 'Uyuşturucu madde kullanmak' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması isteniyordu.

İki davadan da beraat etmişti

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
189
68
48
47
20
10
10
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
King in the East

özendiriyor olsa bile konu dönüp dolaşıp çocugunuza verdiginiz egitim ve güvene geliyor.. ezhel dinleyince gidip uyuşturucu kullanıyorsa çocuk sizin yetiştir... Devamını Gör

Ceren ŞAHİN

Uyuşturucu kullanmasını savunmuyorum.Ezheli pek sevmem de ama.Ortalıkta gezen bir sürü tecavüzcü varken sırf uyuşturucu kullandı diye 1 yıl 8 ay hapis ne amk

NeDemekŞakir

Uyuşturucu madde kullanımına satılmasına ve özendirlimesine karşıyım. Ancak sırf kullanıyor diyede hapse atılması son derece yanlış karar, madem ceza verilec... Devamını Gör

Berke

ülkenin %30'u uyuşturucu mu kullanıyor :D?