Eynesil, Rabia Naz'ı Unutmadı: Şüpheli Ölümüyle Tüm Türkiye'yi Yasa Boğan Rabia'nın Memleketinde Belediye El Değiştirdi!

3.6bPAYLAŞIM

Türkiye bugün sandık başındaydı, yerel yöneticilerini seçmek üzere herkes oyunu kullandı. Çekişmenin sürdüğü, resmi sonuçların henüz açıklanmadığı bazı şehirlerde sürpriz gelişmeler meydana geldi. Ayrıntılara bakalım...

Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz, 12 Nisan günü evinin önünde ağır yaralı olarak bulundu ve kaldırıldığı hastanede kısacık yaşamına veda etti.

Rabia Naz'ın babası babası Şaban Vatan'ın ifadesiyle ölüm nedeni "Gece saat 12.00'ye kadar trafik kazası, 12.00'den sabaha kadar düşme veya intihar, sabah 06:00'dan sonra ise soru işareti"ydi.

Şaban Vatan'ın iddiasına göre, Rabia Naz siyah Doblo süren bir sürücü tarafından öldürülmüş, deliller ilçedeki üst düzey yöneticiler tarafından karartılmış ve siyasi bağlantılar sayesinde olay örtbas edilmişti.

Aylar süren mücadelesinin sonucunda Şaban Vatan sesini sosyal medyadan duyurmayı başarmıştı ancak bu sefer de kendisi hakkında akıl sağlığının yerinde olmadığına dair iddialar ortaya atılmıştı.

Ayrıntılar için: 👇

Türkiye'nin Gündemindeki Soru: #RabiaNazaNeOldu? - onedio.com
Türkiye'nin Gündemindeki Soru: #RabiaNazaNeOldu? - onedio.com

Rabia Naz'ın ölümünün ardındaki sır perdesi henüz aralanamazken, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Eynesil halkı olayı örtbas etmeye çalıştığı iddia edilen yöneticileri değiştirdi.

Üç seçimdir belediye başkanlığını kazanan Coşkun Somuncuoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre yerini CHP'nin adayı Ahmet Latif Karadeniz'e bıraktı. Eynesil'deki bu sonuç sosyal medyada da çokça konuşuldu. İşte o paylaşımlar...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
armagan-gunduz

askerlk yaptığım hayatımın beş ayını geçirdiğim ilçeydi. adı her geçtiğinde o çocuk için içim sızlardı. hala da sızlıyor ama en azından umudum çoğaldı.

cemre-kisa

Ben Eynesilliyim. Biz seçimlerden çok önce chpli adayın kazanacağını biliyorduk. bir deliyi akpden aday gösterseler gene akp kazanırdı ama memleketim bu konularda çok hassas, sevindim.

jey

Bu çocugun olayı kararsızlar üzerinde çok etki etti ülke genelinde eminim. Hepimizin içi, ciğeri yandı hem cocuga, hem aileye yapılanlara.

yeldas

küçücük bir çocuğun cansız bedeni, her makam koltuğundan büyük ve ağırdır ! tüm oy verenlerin vicdanına sağlık..

kartal-ata

En çok istediğim şey Rabia nın katil veya katillerinin bulunup en büyük cezayla cezalandırılması . Hatta Allah şaşırtsa sa o halkın ellerine düşseler ah ah ne çok isterim

Görüş Bildir