Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eski Siyah Beyaz Fotoğraflara Yepyeni Bir Soluk Getiren Sanatçıdan 14 Etkileyici Çalışma

 > -

Avustralyalı sanatçı Jane Long solmuş eski siyah beyaz fotoğrafları renklendirip onları birer hayal gücü ürününe dönüştürdü. 1.Dünya Savaşı'nı belgeleyen Romanyalı fotoğrafçı Costică Acsinte tarafından yarım yüzyılı aşkın bir süre önce çekilen bu fotoğrafları, sürreal bir bağlamda yeniden ortaya koyarak ''Dancing with Costica'' adlı seride bir araya getirdi.

Fotoğraf çekilirken gülümsemek henüz moda olmamışken çekildiklerinden olsa gerek; bu karelerde ifadesiz donuk suratlar ve etkileyici, derin bakışlar görmek mümkün.

Fotoğrafları görenlerden bazıları, Jane'in  tanımadığı insanların fotoğraflarını değiştirmesini pek yerinde bulmadığı için bu renkli ve sıradışı değişim farklı tartışmalara da yol açtı. Jane ise çalışmasının arkasında duruyor ve şöyle açıklıyor: 

''Bu simaları eski birer fotoğraftan öte gerçek birer insan olarak görmek istedim. Biraz olsun renklendirmek fotoğraflara olan bakışımızı tamamen değiştiriyor''

Sanatçının diğer çalışmalarını görmek isterseniz şöyle buyrun.

Kaynak: http://www.thisiscolossal.com/2015/08/bl...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
egodi

çok güzel *-*

bir_garip

harika...

douchebek

yaratıcılık budur işte harika

delirium

Harika olmuş yaa

caniolanpatlican

Ayni galeriyi 2 kez paylasmak..

Başlıklar

Siyah Beyaz
Görüş Bildir