Eski Milli Güreşçi Serkan Türk de Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti

 > -

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün gece meydana gelen intihar saldırısında hayatını kaybedenler arasında, 24 yaşındaki eski milli güreşçi Serkan Türk de vardı. Serkan Türk'ün, ilk patlamanın ardından yaralılara yardım ettiği sırada ikinci patlamanın gerçekleştiği ve Türk'ün bu patlamada yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Türk'ün, ölmeden 8 gün önce Facebook sayfasında paylaştığı şiir ise daha sonra yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Trakya Üniversitesi Edirne Kırkpınar Beden Eğitimi MeslekYüksek Okulu’ndan mezun olduktan sonra İstanbul Yenibosna’da yaşayan ailesinin yanına dönenSerkan Türk’ün, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında hayatını kaybettiğini söyledi.

İstanbul Beylizdüzü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde çalışan ve üniversitelerarası güreş yarışmalarında Türkiye şampiyonu olan Serkan Türk dün akşam dış hatlar bölümüne bir arkadaşını karşılamak için gitmişti. Türk’ün, ilk patlamanın ardından yaralılara yardım ettiği sırada ikinci patlamanın yaşandığı ve Türk’ün bu patlamada yaşamını yitirdiği anlaşıldı.

Paylaştığı şiir;

Patlamada hayatını kaybeden Serkan Türk, internet üzerinden terörü lanetleyen mesajlar yayınlarken, 20 Haziran'da paylaştığı şiiri, yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. 

O şiir şöyle: "Yoruldum dostum.. Yollarda yağmurda bir serçe kadar yalnız kalmaktan yoruldum. Ve İnsanların birbirlerine kötü davranmalarından bıktım."

Türk’ün yarın memleketi Samsun’nun Çarşamba ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiEdirneFacebookİntiharİstanbulSamsunTerör
Görüş Bildir