Esas Kahramanın Ölümü Göze Alıp Hepimizin Gözlerini Doldurduğu 19 Unutulmaz Film

-

En sevdiğimiz filmlerde, esas kahramanın hayatta kalması bizi sevindirir, tüm hikayenin çözüldüğünü hissederiz. Ama bazen bazı fedakarlıklar gerekir ki, dünyayı kurtarırken bizi ağlatır... Sİzler için The Chive'dan duygusal sonlarla, mesaj verirken aramızdan ayrılan kahramanları derledik.

***SPOILERLAR aman dikkat SPOILERLAR ***

Kaynak: http://thechive.com/2018/07/29/fantastic...

1. Rezervuar Köpekleri (1992) Imdb 8.3

Mr. Orange

Bu filmde bol bol kan ve şiddet gördük, ve sonunda beklenen oldu ve gizli görev yapan polis öldü. Ama ne ölmek... Diğerlerini de yakalattı ve ölümlerine sebep oldu... 

Hoşçakal Mr. Orange.

2. Sapık (1960) Imdb 8.5

Marion Crane

Marion burada esas kahraman olmayabilir, ama patronundan parayı alıp yollara düşüyor sonuçta. Kendini suçlu hissetse de bu kadar çabuk öleceğini tahmin etmezdik.

3. Gladyatör (2000) Imdb 8.5

Maximus Decimus Meridius

Bu film hakkında ne desek yetmez - destansı, inanılmaz savaş sahneleri ile muhteşem bir şekilde çekilmiş. Özgürlüğünü ve ailesini kaybettikten sonra, Maximus'un Gladyatör sisteminin zirvesine doğru yol almasını ve özgürlüğünü kazanmakla kalmayıp intikamını aldığını görüyoruz.

4. Köstebek (2006) Imdb 8.5

Billy Costigan

Bu harika bir polisiye/gerilim filmi, bir sürü senaryo şaşırtmacası seyirciyi adeta sarsıyor. Fazla da spoiler vermeyelim ama bu gerçek bir özveri ve emek hikayesinde Billy'nin sonu çok acı oluyor.

5. Yaratık 3 (1992) Imdb 6.4

Ellen Ripley

Önceki iki film kadar tutmasa da, Alien serisinin bu filmi yine de oldukça korkunç. Ellen Ripley'nin içindeki kraliçe embriyoyu öldürmek için kendini yakması?...

6. Parmaklıklar Ardında (1967)

Luke Jackson
Delikanlılığın kitabını yazan Luke, izleyicinin ve kendi ekibinin ilhamı olmuştur. Hapishaneye hiç ayak uyduramayan Luke'un acı sonundan öğrenecek birden fazla şeyimiz var.

7. Donnie Darko - Karanlık yolculuk (2001) Imdb 8.3

Donnie

Hepimizin ikinci ya da üçüncü izleyişte anlamlandırdığı bu başyapıtta, halüsinasyonlar, uyarılar ve diğer korkunç hisler Donnie'yi daha da karanlığa sürüklüyor.

8. Pan'ın Labirenti (2006) Imdb 8.2

Ofelia

İzlemelere doyamayıp, defalarca başa aldığımız eşe dosta izlettiğimiz Pan'ın Labirenti karanlık bir masal. Peki ya Kaptan Vidal, Ofelia'yı öldürdükten sonra olanlar?

9. Nefret Sekizlisi (2015) Imdb 7.8

Major Marquis Warren

Tarantino filmlerinde hayatta kalan olmak zordur. Fakat Samuel L Jackson'un oynadığı bu efsane karakter intikamını almaktan da geri kalmaz.

10. V For Vendetta (2006) Imdb 8.2

V

Evey'nin kollarında ölmek mi? Hayatını baskıcı rejime karşı durmaya adamış V için en güzel ölüm oldu...

11. Uykusuz (2002) Imdb 7.2

Will Dormer

Christopher Nolan'ın bu eserinde, filmin büyüsüne kapılmamak elde değil. Hele Will Dormer'ın polis memuru Ellie Burr'ın kollarında ölürken, sakın ha değişme sen diye gidişi...

12. Terminator 2: Mahşer Günü (1991)

T-800

Astalavista bebeğim... sahnesini nasıl unuturuz. Makinalar kaybetsin diye kendini feda eden Arnold abi!

13. Philadelphia (1993)

Andrew Beckett

HIV/AIDS üzerindeki sosyal baskıyı ve bir avukatın hasta olduğu iddia edilerek işten kovulmasını anlatan filmde, dava kazanılsa da hastalığa karşı yenik düşen kahraman seyirciyi ağlatıyor.

14. Prestij (2006)

Angier

Kafamızda sihir dünyasına ve iki rakibin mücadelesine dair büyük soru işaretleri ve gerilim hisleri bırakan filmde, Borden Angier'i yakalıyor, onun için boğulup ölen onlarca kopyasının yanında ölüme terkediyor...

15. Özgürlük Yolu (2007) Imdb 8.1

Christopher McCandless

Gerçek bir öyküye dayanan filmde, Chris varını yoğunu satıp yollara düşüyor. Kendini keşfederken birçok yeni şey öğrenen ve hayata dair bakışı değişen genç adam maalesef geri dönemiyor.

16. Titanik (1997) Imdb 7.8

Jack Dawson

Drama dönüşen bir aşk hikayesinin sonunda genç adam ölür, kadın ise yaşar. Neden mi? Çok sevdiği Rose hayatta kalabilsin diye.

17. Cesur Yürek (1995) Imdb 8.4

William Wallace

Tıpkı Gladyatör'deki gibi, ailesini kaybeden bir kahraman intikam yollarına düşer. Özgürlük diye bağırırken işkence edilerek öldürülür.

18. Er Ryan'i Kurtarmak (1998) Imdb 8.6

Komutan Miller

Ryan'ı kurtarmanın haklı gururu ile, düşmanla girilen son muharebede hayatını kaybeden Miller... Hepimizi ağlattı!

19. Yedi Yaşam (2008) Imdb 7.6

Ben/Tim Thomas

7 kişinin kaza ile ölümüne sebep olduktan sonra, organ bağışı yapmaya karar veren kahraman, dikkatlice intihar eder ve seçtiği 7 kişiye organlarının bağışlanmasını ister. Seyircinin ağzını açık bırakan bir final...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tugcefnaf1111

peki ya the 100 others 6. sense

rumeysa-inanici

maymunlar cehennemi

coldhearted

Panın Labirenti ağlatmıştı ya aklıma geldi yine kötü oldum :\

motoki

"Şeytanın Avukatı" filminin sonunda da fedakarlık vardı hatırlatmak isterim, 2000'li yıllarda doğmuş arkadaşlara izlemelerini tavsiye ederim ^^'

motoki

Birde "Se7en" filmini öneririm (Brad Pitt)

beyzakenar

Saving Private Ryan'ı izleidğimde Tom Hanks'İn ölmesini hiç beklemiyordum yine cenabet matt damon yüzünden bir sürü adam öldü

Görüş Bildir