Erkek Çocukları ve Anneleri Arasında Bambaşka Bir Bağ Olduğunun 13 Kanıtı

135PAYLAŞIM

Kendi annemden, kendimden ve etrafımdaki pek çok anneden yola çıktım ve anneler ile oğulları arasındaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu gördüm…

1. Anneler ve oğulları arasında kimsenin anlayamayacağı özel bir dil vardır. Bu dil bazen zorlayıcı olsa da, her zaman onlara özgüdür.

2. Erkek çocukları ile annelerinin arasında öyle bir bağ vardır ki, büyüdüklerinde annelerinin en az bir özelliğini taşıyan bir kadınla birlikte olurlar.

3. Hiç şüphesiz, erkek çocuklarının ilk aşkı anneleridir. Bilim anlatmaya yeter mi, bilemiyoruz ama muhtemelen bu aşk anne karnında başlar ve sonsuza kadar sürer.

4. Erkek çocukları annelerinin yanında her zaman çok rahat hissederler; öyle ki en büyük sırlarını bile anneleriyle paylaşırlar.

5. Erkek çocuklar şartlar ne olursa olsun onları sonsuza kadar sınırsız bir şekilde sevecek bir kadın olduğunu bilirler; bu kadın her daim yanlarındadır üstelik…

6. İşte tam olarak bu sebeple erkek çocukları hata yapmaktan korkmazlar; çünkü ne olursa olsun sığınılacak bir limanları ve onlara “Ağla yavrum, açılırsın” diyecek bir anneleri vardır.

7. Ergenlik döneminde, büyüme sancıları içinde erkek çocukları ve anneleri en ateşli tartışmaları ve kalp kırıcı kavgaları yaşasalar da hepsi geçicidir; aslolan aralarındaki sevgidir.

8. Birtakım çevrelerde hastalıklı olarak tanımlansa da, erkek çocukları sevgili/eş seçimlerinde annelerini ön planda tutarlar; çünkü ilk aşkları anneleridir ve ondan yalnızca bir tane vardır.

9. Erkek çocuklarını her ne kadar en çok babalarına benzetseler de, onlar aslında en belirgin özelliklerini annelerinden almışlardır.

10. Elbette ki anneler evlat ayrımı yapmazlar ama en çok da erkek çocuklarına kıyamazlar. Onların en hassas noktası oğullarıdır en nihayetinde…

11. İleride kendi ayakları üstünde dursun ve kimseye muhtaç olmasın diye anneler erkek çocuklarına her şeyi öğretirler; yetişkinliklerinde bunu göstermeseler de her erkek yumurta kırar ve bunu da annelerine borçludur.

12. Erkek çocuk anneleri her ne kadar cinsiyetçilikten uzak olmaya çalışsalar da yeniden oyun oynamayı öğrenirler; buna ayaklarına batan LEGO’lar da dahildir.

13. Ve erkek çocukları ne kadar büyürlerse büyüsünler, anneleri için her zaman “oğluş” olarak kalırlar.

Anneler Buraya! Oğlum Büyürken Ona Öğretmeye Çalıştığım, Hayat Boyu Bilmesi ve Uygulaması Gereken Davranışlar - onedio.com
Anneler Buraya! Oğlum Büyürken Ona Öğretmeye Çalıştığım, Hayat Boyu Bilmesi ve Uygulaması Gereken Davranışlar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wonderw

Ve anneler oğlancıdır. Babalar oğlancıdır. Komşu teyzeler oğlancıdır. Annenin akrabaları oğlancıdır. Babanın akrabaları oğlancıdır. Bakkal amca oğlancıdır. Otobüs şoförü oğlancıdır. Çünkü oğlan !

gokcehan-asci3

NEDEN CİNSİYETÇİLİK YAPIYORSUNUZ

rrr

niye dislike atılmış ki, cinsiyetçilik falan yok ortada, daha doğrusu evet cinsiyet ayrımı var evet ama adil bir şekilde ve doğal bir şekilde var babalar da kızlarına düşkün olur. yani aa o erkek daha özelden ziyade kız da babasına özeldir tabi toplumun geneli için bu, her ailede aynı değil. karşı cins olması asıl mesele bence kardeşler arasında bile eğer kardeşin ablan veya abin evleniyorsa senle aynı cinsiyetteyse daha kolay ama kardeşin karşı cinsse sanki rekabet gibi. yanlış yorumlayacaklar çıkabilir diye de baştan söyliyim gay olmama rağmen annemin yeri ayrı oldu ablamın yeri ayrı oldu yani sapkınca düşünceleri hiç asabımı bozmadan baştan öldüreyim. ve yakın bir kız arkadaşım da kendisinden 10 yaş küçük erkek kardeşi ileride evlenirse çok zor olur demişti. aynı cinsler arasında genelde kıskançlık oluyor kardeşler için

rrr

. anne kız veya baba oğul içinse belki kendilerini geçecek mi diye düşünme olabilir ya da kendi karakterini enjekte etmeye çaba olabilir tabi herkes için geçerli değil bu hatta belki yüzde elliden azdır oran ama karşı cins olunca bu oran belki atıyorum kafadan yüzde 10 dan azdır. doğamız gereği güzel olan şeyleri yanlış sanıp reddetmeyelim. burada ancak ağır bir şekilde ailesi tarafından adaletsiz davranılan kız çocuklarına hak veririm ama durduk yere ne alaka yaa diyen insanlar kız veya erkek, olanı kabul edin dislike a gerek yok. açıkçası bizim ailede de annem bana düşkündü babam ablama. bunun neresi ayrımcı veya babam beni sevmiyor mu demek hayır.

rrr

iki kardeş olmanın daha fazla kardeş olmaktan ayrıcalıklı olması kadar doğal ve evet abi, iki kardeş olmak ayrıcalıklıdır. çünkü nasıl bir anne bir baban varsa bir tek kardeş keilmesi de anne baba kadar özel olur, anne babandan daha çok seversin. bazı şeyleri kabul edin, sizin için olmasa bile başkaları için olabilirliğini kabul edin. şuan çok negatifleştim umarım mağdur kız çocukluğu geçirmişler alınmaz inanın lafım size değil keşke benim de kız çocuğum olsa da büyütsem mesela. tabi ya hatunun tekiyle yüzüne yalan söyleye söyleye evlenecem ve hayatı ikimizie de yalan üstüne kurucam ya da şuanki gibi ölene dek tek. neyse konu saptı, burada kendimden yola çıkarak katıldığım bir içeriğe gelen tepkiye tepkim sadece.

suvecikolata

Bir kadının annesiyle bağı kuvvetli olmayan bir erkeğin kendisini çok sevmesini beklemesi biraz ironik bir durum olur diye tahmin ediyorum.

runes

kız çocukları ve babaları arasında bambaşka bir bağ olduğunun 15 kanıtı adlı içerik bol alkış ve övgüler alırken; anne ve oğlu arasındaki bağı anlatan içeriğe gelen yorumlar(cinsiyetçi,sapık,ıyk,öğk vb) gerçekten insanların ne kadar 2 yüzlü olduğunun kanıtı

Gizli Kullanıcı

herkes anneci erkeklere giydirmiş ne güzel. sanki kendileri hiç erkek annesi olmayacaklarmış gibi... büyük büyük konuşunda büyük büyük başınıza gelsin.

Görüş Bildir