Görüş Bildir
Haberler
TUİK Başkanı Erhan Çetinkaya Kimdir, Eğitim Durumu Nedir? Erhan Çetinkaya'nın Kariyeri...

TUİK Başkanı Erhan Çetinkaya Kimdir, Eğitim Durumu Nedir? Erhan Çetinkaya'nın Kariyeri...

Son yıllarda en tartışılan kurumlardan biri olan TUİK başkanı Sait Erdal Dinçer görevden alınırken, TUİK başkanı olarak Erhan Çetinkaya atandı. Dün akşam Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeni görevine atanan Erhan Çetinkaya’nın kim olduğu internetin gündeminde. TUİK’in açıkladığı enflasyon oranlarının tartışmalı olduğu iddia ediliyordu. Son olarak CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun TUİK’e yapmak istediği ziyaret de kapıya kilit vurularak engellenmemişti. Peki, TUİK yeni başkanı Erhan Çetinkaya kimdir, kaç yaşında ve eğitimi ne? İşte sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında gelen Erhan Çetinkaya’nın hayatı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda “2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38’inci maddesiyle 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer’in bu görevi sonlandırılmış ve Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına Erhan Çetinkaya atanmıştır” denildi.

Erhan Çetinkaya Kimdir?

Erhan Çetinkaya Kimdir?

1981 yılında Malatya'da doğan Erhan Çetinkaya, ilk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun olan Erhan Çetinkaya 2004-2005 yılları arasında Cybersoft Enformasyon Teknolojileri'nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı.

2005 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda göreve başlayarak 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalışan Erhan Çetinkaya, daha sonra ABD'de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business'tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 yılında tekrar BDDK'daki görevine döndü. 2015 yılında Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görevlendirildi.

Eylül 2017'den Aralık 2019'a kadar Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Erhan Çetinkaya 20 Aralık 2019 tarihinde BDDK Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Liyakatli bir atama gibi duruyor. Tabi allah yerine bir insana kulluk etmeyi tercih ederse ki atamaların tek değişmez şartıdır bu zamanlarda, bi boka yaramaz.