Erdoğan: 'Mansur Yavaş, Seçimlere Girebilse Dahi, Seçimden Sonra Bunun Bedelini Kendisi Ödeyeceği Gibi Bedelini Ankaralılara da Ödetme Durumuna Düşürür'

 > 
162PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Cumhurbaşkanı ile Seçim Özel programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş için, "Seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşürür" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş hakkındaki iddialar: 'Bu seçime böyle girebilse dahi seçimden sonra bunlar milletin önüne gelecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan 'sahte senet' iddialarına değindi. Erdoğan, iddialar için "Bu belgelerin ortaya çıkması, yargının Sayın Yavaş'la ilgili vermiş olduğu karar kenara konulacak bir şey değil. Bu seçime böyle girebilse dahi seçimden sonra bunlar milletin önüne gelecek" ifadelerini kullandı.

'Seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşürür'

Geçtiğimiz günlerde MHP lideri Bahçeli'nin de kendisi için 'Çekilme çağrısında' bulunduğu Yavaş, hakkındaki iddialar için bir basın toplantısı düzenlemişti. 👇

Mansur Yavaş Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi: 'Siyaset İçin Bu Kadar Küçülmeye Değer mi?' - onedio.com
Mansur Yavaş Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi: 'Siyaset İçin Bu Kadar Küçülmeye Değer mi?' - onedio.com

'Charlie Hebdo olayında bütün dünya bir araya geldi, Yeni Zelanda'daki olayın ardından Avrupadan ses çıkmadı'

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda'da 49 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısıyla ilgili olarak Avrupayı eleştirdi. Fransa'daki Charlie Hebdo dergisine saldırı olayıyla ilgili olarak bütün dünyanın Avrupada bir araya geldiğini belirten Erdoğan, Yeni Zelanda'daki saldırı için aynı tutumun söz konusu olmadığını belirtti:

"Avrupa'dan henüz daha bir şey duymuş değiliz. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor. İslam dünyasından da ses yok sadece Türkiye olarak biz yorumlarımızı, değerlendirmelerimizi yapıyoruz."

'Ayasofya'nın açılmasının bir götürüsü var. O, bizim için faturası çok daha ağırdır.'

Erdoğan, Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasıyla ilgili olarak gelen talepler için "Burada hala ülkemizde birileri bakıyorsunuz 'Ayasofya açılsın.' Kardeşim bir şeyi söylerken duygusallıkla, bu alçağın, teröristin sözlerine karşı böyle bir talepte bulunmanın bir anlamı yok." dedi ve ek olarak şu ifadeleri kullandı:

"Getirisi, götürüsü nedir? Bunu da burada açıklamam doğru olmaz. Bunun bir götürüsü var. O, bizim için faturası çok daha ağırdır. Unutmayalım dünyanın çok çeşit ülkelerinde bizim binlerce camimiz var. Acaba bunu söyleyenler, bu camilerin başına ne gelir, bunu düşünüyor mu? Şu anda kundaklama hareketleri, bir çok şeyler yapılıyor. Bunları düşünmeden, bunların hesabını yapmadan söylüyorlar. Kusura bakmasınlar bunlar dünyayı tanımıyorlar, muhataplarını bilmiyorlar. Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir