Görüş Bildir

Erdoğan'dan Leyla Zana Açıklaması: 'Önce Yemin Etmesi Lazım'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'li vekillerin açlık grevine ilişkin, 'Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar' dedi. Leyla Zana ile görüşmesine ilişkin daha önce 'Kanaatim kabulden yanadır, kendisiyle görüşebiliriz' açıklamasında bulunan Erdoğan bu defa 'Parlamentoda yemin etmedikten sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz' dedi. 

aa.com.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'li vekillerin açlık grevine ilişkin yaptığı değerlendirmede, 'Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Terör örgütünün şu anda bunlar tamamıyla orada taşeronu gibi hareket ediyorlar. İş tam tersine dönmüş vaziyette. Bunlar parlamentoda durmuyorlar sürekli olarak o çatışma bölgesinde, 'yok açlık grevi yapacağız' vs... Birileri açlık grevi yapıyor, eş başkanları da bakıyorsun sağda solda gayet güzel bir şekilde tatil geçirenleri de var bunların içinde. Bunları biz artık gördük. Bunların hangisi ne yapıyor belli değil. Yani bu oyuna artık medya olarak gelmememiz lazım. Tam aksine milletimizi bu noktada ciddi manada uyarmamız lazım. Şu anda bizim Mehmetçiklerimizin, tüm güvenlik güçlerinin verdiği mücadele aslında bu ülkede bir beka mücadelesidir. Vatanımızın milletimizin bekası mücadelesidir. Bu mücadeleden bizim taviz vermemiz mümkün değil' dedi.

'Cizre'deki ambulans iddialarının hepsi yalan'

Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasına ilişkin ise, 'Sevgili arkadaşlar, bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı. Açıkladığı andaki sayılar, 5-6 ambulans orada bekletiliyor. Güvenli bölgeye ambulansların girmesi söz konusu değil. Yaralını al, ambulansların olduğu bölgeye getir. Kendilerine söyleniyor. Söylendiği halde bunlar bunu yapmıyor. Yapmadıkları gibi hatta Meclis'te bile biliyorsunuz telefonla bir konferans yapmaya çalıştılar. Şimdi tamamen bu boyutların hepsi ideolojiktir ve bu ideolojik yaklaşımla da o ambulansları ateş menziline sokup, oradaki ambulans şoförünü olsun, doktoru olsun, yanındaki hemşireyi olsun ölümle baş başa bırakmaktır.  Bundan önce benzer şeyler oldu biliyorsunuz.' ifadelerini kullandı.

'Eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leyla Zana ile görüşmesi konusunda, 'Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. 

Ancak geçenlerde, yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok' diye konuştu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
62
20
17
7
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
duru şencan

şimdi ben grevin sonucunu merak ediyorum acaba açlıktan ölürler mi asdfd

ynsemrebagiban

Yok be o hainler gizlice yemek bile yiyolardır..

Bayram Karakaya

Pek destekçisi olduğum söylenemez hatta biçok noktası bana ters. ama güzel bi açıklama olmuş. Güzel ayar. Bravo.

Mahmut Demirkol

pkk köpeklerine uşak maşa yalaka olan hainlerle RTE' nin görüşmesini kabul edemeyiz..Apogiller familyasından olanların vatanhaini olduğunu bilmeyen varmı?.kü... Devamını Gör

Ali Rıza Sivar

bildiğin mahalle maçına döndü amk....ergen tripleri havada uçuyor....götün sıkışınça bas açlık grevini....o bodrum katından bir tane sivil çıkmayacak ...bunu... Devamını Gör

Mahmut Demirkol

pkk köpeklerine uşak maşa yalaka olan hainlerle RTE' nin görüşmesini kabul edemeyiz..Apogiller familyasından olanların vatanhaini olduğunu bilmeyen varmı?.kü... Devamını Gör