Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'dan Bahçeli'ye 100 Bin Liralık Dava

Erdoğan'dan Bahçeli'ye 100 Bin Liralık Dava

Onedio Medya
31.08.2015 - 20:28
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'ye, 10 mitingde 'kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki gerçek dışı, haksız ve hukuka aykırı beyanda bulunduğu' gerekçesiyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davanın dilekçesinde, Bahçeli'nin 6 Mayıs 2015 ile 3 Haziran 2015 arasında gerçekleştirdiği 10 mitingde siyasi eleştirinin ötesinde Erdoğan'ı suçlayıcı, aşağılayıcı ifadeler sarf ettiği ileri sürüldü.

Erdoğan'ın kişilik haklarının ihlal edildiği, Bahçeli'nin ifadeleriyle eleştiri ve ifade özgürlüğü, hak ve görev sınırlarını aştığı savunulan dilekçede, Erdoğan'ın dini değerlerine ağır saldırılarda da bulunulduğu öne sürüldü.

Dilekçede, 'Müvekkilimizin kişilik haklarına ve manevi şahsiyetlerine doğrudan, açık ve ağır bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Dava konusu konuşmalar tamamen kasıtlı ve kötü niyetlidir. Kullanılan haksız ve hukuka aykırı ifadeler müvekkilimizin yüce Türk halkı nezdinde sahip olduğu itibarı zedelemeye ve müvekkilimizi hak etmediği bir konuma düşürmeye matuftur' ifadesine yer verildi.

Dilekçede, Bahçeli'den, Erdoğan'a 'manevi şahsiyetine yönelik, kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki gerçek dışı, haksız ve hukuka aykırı beyan ve isnatları' nedeniyle her bir miting konuşması için 10'ar bin lira olmak üzere, toplam 100 bin lira manevi tazminat ödemesi talebinde bulunuldu.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0