Dünya Tarihinin Gördüğü En Ürkütücü 5 Bilim Adamı

 > -

1- Vladimir Demihov

20.yüzyılda yaşamış Sovyet bilim adamı, transplantasyon yani organ naklinin öncüsüdür.Ancak,genellikle hayvanlar ve özellikle köpekler üzerindeki organ nakilleriyle ünlenmiştir. Bir köpek yavrusunun başını, ön ayaklarıyla birlikte,
bir Alman kurt köpeğine naklederek çift başlı köpek elde etmiştir ve buna benzer bir çok deney yapmıştır. Aynı zamanda Demihov tarihin en başarılı cerrahları arasında gösterilir.

2- Sergei Brukhonenko

Ülkesinde açık kalp ameliyatlarının öncüsü olan bir başka sovyet bilim adamı. Geliştirdiği mekanik kalp ve akciğer ile hayatta tuttuğu köpek başlarını sergilediği deneyleri ile ünlenmiştir. 

Filme alınan deneyi 1940 yılında "Experiments in the Revival of Organisms" adıyla yayınlanmıştır.

3- Giovanni Aldini

19.yüzyılda yaşamış İtalyan fizikçi. Yaptığı deneylerinin çoğununu insan ve hayvan bedenlerine elektrik vererek uygulamıştır. Fakat onu asıl ürkütücü kılan 1803' te Kraliyet Üniversitesinde yaptığı deneydir. Deneyde asılmış bir mahkumun cesedine elektrik vererek hareket ettirmiştir. Hatta söylentiye göre ölü adam sol gözünü tamamen açmıştır ve gösteriyi izleyenlerden biride korkudan ölmüştür.

4- Harry Harlow

20.yüzyılda yaşamış Amerikalı psikolog. Deneylerinin çoğunu rhesus maymunları üzerinde yapmıştır. Maymunların duygusal bağlılıklarını test etmiştir. Deneylerinin bir kısmında sosyal dışlama uyguladığı maymunların depresyon sürecinde çıldırmalarını ve intihar etmelerini gözlemlemiştir. Uyguladığı zalim metotlar yüzünden Hayvan Hakları Örgütüne tazminat ödemek zorunda kalmıştır.

5- Jose Delgado

İspanyol bilim adamı. Zihin kontrol deneylerinin öncüsüdür. Hayvanların beyinlerine yerleştirdiği elektronik uyarıcı aletler ile hareketlerini kontrol etmeye çalışmıştır. Bir deneyinde arenada vahşi boğayı uzaktan kumandayla
durdurmuştur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kufurbaz

herkes bir bok biliyor birader.su nerde bu eksik gibi dallama ego eseri yorumlari birakin adamin calismasina saygi gosterin.

efecan-balci

Joseph Mengele nerede?

Gizli Kullanıcı

Joseph Mengele, Sigmund Rascher, Shiro Ishii ... belki başka başlık altında hazırlanabilir.

ilgincbirbilgi.com

Gerçekten de ürkütme işinde oldukça başarılı olmuşlar

Görüş Bildir