Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Faydalı Çocuk Kitaplarından 5 Seçim

1.2bPAYLAŞIM

En Faydalı 5 Çocuk Kitabı

Çocuklara anlatmaya çalıştığımız, dilimizde tüyler bitiren konularda bu kitaplar yetişiyor imdada.

Kaynak: http://eniyioneriler.com/en-iyi-5-cocuk-kitabi/

1. Masal Battaniyesi

Karın yolları kapadığı bir köyde geçen bu masal,  çocuklara paylaşmayı öğretmenin en güzel yolu.

Yazarı: Ferida Wolff, Harriet May Savitz

Resimleyen: Elena Odriozola

Çeviri: Özgün Dündar Cihangiroğlu

Nesin Yayınevi

2. Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

Nino’nun tam sekiz kolu vardır. En büyük derdi olmuştur giyinmek. Yılan balığı olup bir seferde giyinebilecekken neden o ahtapot olmuştur ki? Giyinmek konusunda direnen ufaklıklara durumu eğlenceli bir şekilde anlatan bu kitap, aynı zamanda değişmek isteyen çocuklara farkedemedikleri gizli yönlerini göstermenin iyi bir yolu.

Yazarı: Sara Şahinkanat

Resimleyen: Feridun Oral

Yapı Kredi Yayınları

3. Pezzettino

Pezzettino küçük bir parçacıktır. Etrafındaki herkes o kadar büyüktür ki mutlaka birinin parçası olduğuna inanmakta, kimin parçası olduğunu aramaktadır. Bu arayışı sırasında kim çıksa karşısına bir parçasının eksik olmadığını söyler ve Pezzettino daha da umutsuzluğa kapılır. Sonunda cevabı Pat Adası’nda bulacaktır. Küçük bedenleriyle kocaman dünyayı anlamaya çalışan çocukların keyifle okuyabilecekleri bir hikaye.

Yazarı: Leo Lionni

Çeviri: Kemal Atakay

Elma Yayınevi

4. Tostoraman

Feci zeki bir fareciğin, kendi uydurduğu korkunç Tostoraman’la karşılaşması, hikayenin geri kalanı kadar komik ve eğlencelidir. Baykuşlu dondurmadan, yılan kapamaya ilginç yemek çeşitleriyle okuma sonrası eğlenceli bir yemek oyununun ilk adımlarını da atar.

Yazarı: Julia Donaldson

Resimleyen: Alex Scheffler

Çeviri: Yıldırım Türker

Popcore Çocuk Kitapları

5. Çikolataya Bayılırım

Kim bayılmaz çikolataya? Peki içinde leziz çikolatalar olan bir kitaba ne dersiniz? Çikolata sevgisini her yönüyle ele alan bu kitabı çocuğunuzla okurken belki biraz çikolata eşliğinde çok keyifli sohbetler edebilirsiniz. Hem çocuğunuz çikolatayı bu kadar sevmenin normal bir duygu olduğunu gördüğünde eskisi kadar ısrarcı olmayacaktır. Bilirsiniz, yasaklar her zaman cazibelidir.

Yazarı: Davide Cali

Resimleyen: Evelyn Daviddi

Çeviri: Melike Tamsoy

Mavibulut Yayınevi

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir