En Çok Yapılan Estetik Operasyonların Nasıl Geçekleştiğini Hiç Merak Etmiş miydiniz?

-
Abone ol

Özellikle sosyal medyanın etkisiyle vücudumuzun bir yerini beğenmez olduk. Şu dönemlerde en çok başvurulan estetik operasyonlarının nasıl yapıldığını hiç görmüş müydünüz peki? 3 boyutlu şekillerle anlatılmış estetik operasyon videolarını sizler için derledik.

Not: Videolarda gösterilen operasyonlar farklı şekillerde de gerçekleştiriliyor olabilir. En doğru bilgi için uzmana danışın.

1. Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği

Üst ve alt göz kapaklarından torbalanmış yağların, gevşemiş ve buruşmuş derinin fazlasının alınmasıyla, göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilebilir. Ayrıca göz altı torbaları da cerrahi işlemle alınabilir.

2. Liposuction (Yağ alma) ve karın germe

Kişinin cüssesine göre 2 ile 3 saat arasında yapılabiliyor. Yağ alma ve karın germe işlemleri aynı anda yapılabiliyor ve yağ almada kesi işlemi olmadığından hastanın genellikle hastanede kalması gerekmiyor.

3. Meme Büyütme

Göğüs büyütmede silikon ya da farklı yerlerden alınan dokular dolgu maddesi olarak kullanılabiliyor. Silikonlarda yuvarlak ve damla silikon modeli tercih edilebiliyor. Bu kişinin vücuduna göre kullanılabiliyor. Meme ameliyatı sonrası ağrı ise kişiden kişiye ve ameliyattaki işlemlerin durumlarına göre farklılık gösteriyor.

4. Dolgu / yüze enjeksiyon

Dudak, elmacık kemikleri, şakak bölgesinde çöküklük olanlara, çene bölgesine ve burnunda çökük görünen kısımlara yağ enjeksiyonu yapılabiliyor.

5. Burun estetiği

Kemerli burun, burun kemiği ya da burun küçültme ameliyatları olarak farklı şekillerde yapılabiliyor.Kapalı ameliyat yapılabilse de doktorlar genellikle açık ameliyat tercih ediyorlar. Gerek görünüm gerekse solunum sorunları nedeniyle burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getiriliyor.

6. Meme Dikleştirme

Fazla deri alınıp meme dokusu şekillendirildikten sonra meme ucunun doğru yere yerleştirilmesiyle yapılıyor işlem. Memenin durumuna bağlı olarak 2 buçuk, 3 saat sürebiliyor. Fazla ağrılı bir süreç olmadığı da söyleniyor. Belli bir süre sonra ameliyat izleri de yok olabiliyor.

7. Yüz germe

Sarkıklık, kırışıklık, doku azlığı gibi sorunların giderilmesi için yapılabiliyor. İnce kesilerle yapıldığı için çok fazla iz bırakmıyor. Aynı anda dolgu işlemi de yapılıp yüzün gençleştirilmesi desteklenebiliyor.

8. Meme Küçültme

3-4 saat sürebilen ameliyattan sonra hasta, genellikle 1 gün hastanede kalabiliyor. 15 gün sonra dikişler kaynayabiliyor.

9. Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulaklarındaki orantısızlıktan şikayetçi kişilerde kulağın dışa dönük olan açısı değiştirilerek doğal görünüme getirilir ve 18 yaşının beklenmesi de gerekmiyor.

10. Saç ekimi

Alınan saç telleri çıkması istenilen alana ekiliyor. Tüm işlem yaklaşık bir gün sürse de kontrol ve kabuklanma süreçleri zaman alabiliyor.

11. Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği)

Labioplasti ameliyatıyla küçük dudaklar uyuşturulduktan sonra iç dudaklar dış dudakların arasından fazla sarkmayacak şekilde eşit olarak küçültülebilir.

12. Vajina Daraltma

Vajina daraltma ameliyatında lazerle yapılan işlemler 20 dakika gibi kısa bir zamanda bitebiliyor ama ağrı-acı olmuyor. Hasta günlük hayatına devam edebiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abrakadavra

Anlamadığım nokta şu: ne kadar cinsel ilişkiye girerseniz vajina esnek bir yapıdır genişlemez diyorlar sonra da vajina daraltma operasyonu? Bu ne yaman çelişki?

morsmordre

cinsel ilişkiden ziyade, doğuştan da vajina yapısı bu şekilde olabilir. ayrıca vajinadan ortalama 2.5-3 kilo bir çocuk çıktığını düşünün lütfen.

trompetin-orta-tusu

vay anasını neler varmış lan :D

Görüş Bildir