Görüş Bildir
Haberler
‘Toplumsal Fair Play’ Ödülü O Güzel İnsana

‘Toplumsal Fair Play’ Ödülü O Güzel İnsana

Onedio Medya
06.05.2015 - 15:17 Son Güncelleme: 06.05.2015 - 17:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te meydana gelen maden faciası sonrası getirildiği hastaneden ayrılırken, 'Çizmelerimi çıkarayım mı? diye sorarak tüm Türkiye'yi duygulandıran maden işçisi Murat Yalçın, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Toplumsal Fair Play Ödülü'ne layık görüldü.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) düzenlediği 2014 Türkiye Fair Play ödüllerini kazanan isimler belli oldu.

Sportif Davranış Dalı’nda Karşıyaka ve Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan Lailapas futbol takımları birlikte büyük ödülün sahibi oldu.

Ayrıca Soma’da yaşanan maden kazasında yerin 400 metre altında 11 saat kaldıktan sonra kurtarılan ve ambulansa bindirilirken görevli hemşireye “Çizmelerimi çıkarayım mı, sedye kirlenmesin” diyen madenci Murat Yalçın ‘Toplumsal Fair Play’ dalında büyük ödülle onurlandırıldı.

Toplantıda ödül kazanan isimleri açıklayan TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Faruk Özbay, Soma’da yaşanan faciada madenden kurtarıldıktan sonra ambulansa bindirilirken görevli hemşireye “Çizmelerimi mi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diyen Yalçın’ın, örnek davranışı ile tüm toplumun takdirini kazandığı için bu ödüle layık görüldüğünü söyledi.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Narki

ya bırakın bu göz boyama sevdasıyla fair play zırvalıklarını felan da ölen işçilerin ailelerine verilecek denilen haklar ne oldu onu söyleyin..en son Ankara'... Devamını Gör

Soma faciasında en çok etkilendiğim olay buydu, insan gözyaşlarına hakim olamıyor.