Görüş Bildir

Elon Musk'tan BM'ye Olay Yaratan Cevap! "Kanıtlarsanız Hemen Satacağım!"

Anasayfa > Güncel

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su milyarder Elon Musk, geçtiğimiz günlerde açlık krizi ile ilgili kendisine gönderme yapan Bİrleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı direktörü David Beasley'e olay yaratacak bir cevap verdi. David Beasley'in 'Elon Musk servetinin sadece küçük bir yüzdesini bağışlasa dünyadaki açlık krizi çözülür' ifadelerini kullanmıştı. Birleşmiş Milletler (BM)'den gelen bu sözler üstüne ünlü milyarder, bunu kanıtlayabilirlerse Tesla'daki hisselerini satacağını ve bağışlayacağını belirtti. İşte haberin detayları...

50 yaşındaki milyarder Elon Musk BM'de  kendisi hakkında yapılan konuşmaya yanıt verdi. 2021 verilerine göre 292,6 milyar dolar ile dünyanın en zengin iş insanı olarak kayıtlara geçen Musk Birleşmiş Milletler (Bm) Dünya Gıda Programı direktörü David Beasley'in sözlerine sessiz kalmadı.

42 Milyon İnsan Açlıktan Ölecek

42 Milyon İnsan Açlıktan Ölecek

BM'ye bağlı Dünya Gıda Programı'nın direktörü David Beasley, küçük bir grup ultra zengin bireyin, net servetlerinin sadece bir kısmı ile dünyadaki açlık sorunun çözülmesine yardımcı olabileceğini söylemişti.

Beasley, özellikle dünyanın en zengin iki insanı olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk'a atıfta bulunarak 'Dünyada, onlara hemen ulaşamazsak kelimenin tam anlamıyla ölecek 42 milyon insan var. Onlara yardım etmemiz için 6 milyar dolar gerekiyor. Bu karmaşık bir hesaplama değil' diye konuşmuştu.

Musk'ın servetinin yüzde 6'sı ise dünyadaki açlık sorunun çözülmesi için gerekli olarak 42 milyar doları yaklaşık olarak karşılıyor.

Kanıtlarsanız Satacağım!

Kanıtlarsanız Satacağım!

Ancak 50 yaşındaki iş insanı Twitter'dan yaptığı paylaşımda eğer BM Dünya Gıda Programı bunu kanıtlayabilirse, 'Tesla'daki hissesinin hemen satacağını ve parayı bağışlayacağını' söyleyerek miktarın mevcut açlık krizini çözeceği iddiasına meydan okudu .Ayrıca paranın nasıl harcanacağı konusunda sorumluluk talep etti.

Beasley'den Musk'a: Ekibiniz Bize Katılabilir

Beasley'den Musk'a: Ekibiniz Bize Katılabilir

Beasley, ise Musk'ın paylaşımına verdiği yanıtta, 'Şeffaflık ve açık kaynak muhasebesi için gerekli sistemlere sahip olduğumuz konusunda sizi temin ederim. Ekibiniz bunlardan tamamen emin olmak için bizimle birlikte çalışabilir ve inceleyebilir' dedi.

Tek Seferlik Bir Bağış Yeterli

Tek Seferlik Bir Bağış Yeterli

Musk, ayrıca, BM Dünya Gıda Programının hiçbir zaman 6 milyar doların dünyadaki açlığı çözeceğini söylemediğini de açıkladı. 'Bu eşi görülmemiş açlık krizi sırasında 42 milyon hayat kurtarmak için tek seferlik bir bağış' dedi.

Öte yandan Beasley, 'Ben bunu milyarderlerden her gün, her hafta, her yıl yapmalarını istemiyorum. Tek istediğim, net değer servet artışlarının yüzde 0,36'sı. Ben para kazanan insanlardan yanayım, ama Tanrı biliyor ki, şu anda çok ihtiyacı olan insanlara yardım edilmesinden yanayım. Dünyanın başı dertte' açıklamasını yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gollum

Herşeyi geçtim de adamın servetinin yüzde altısı 42milyar dolar ediyor arkadaşlar. Bakın 42.000.000.000 USD. Sadece %6'sı. 292,6 milyar USD toplam net servet... Devamını Gör

Gollum

Hergün 1000USD harcasan 115 sene yaşarsın öyle :) Şaka gibi. hahaha