Elleriyle Sokak Köpeğine Su İçiren Polis Memuru Seyit Kurtulmuş: 'Herkes Benim Yaptığımı Yapar'

 > -

Hayvanlara yönelik şiddet haberlerinin peşi sıra geldiği ve yargı süreçlerinin kamuoyu vicdanını sızlattığı  bu günlerde sosyal medyada yayılan bir görüntü hala hayvanların yaşam hakkına saygı duyan insanların olduğunu bizlere hatırlattı ve içimizi ısıttı. Malatya'da, avucundan köpeğe su içirirken çekilen görüntüleriyle gündeme gelen polis memuru "Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı" dedi. 

Trafik polisi Seyit Kurtulmuş'un köpeğe eliyle su içirirken çekilen videosu sosyal medyada dikkat çekmişti👇

Susuz Kalan Köpeğe Elleriyle Su İçiren Muhteşem Polis - onedio.com
Susuz Kalan Köpeğe Elleriyle Su İçiren Muhteşem Polis - onedio.com

'Köpeğin suya ve insanlara baktığını gördüm'

Gaziantep'ten, 8 ay önce Malatya'ya tayin olduğunu ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde göreve başladığını kaydeden Seyit Kurtulmuş şöyle konuştu:

"İnönü Caddesi'nde trafik ekibi olarak görevliydik. Vatandaşlar çeşmeden su içerken köpeğin orada suya ve insanlara baktığını gördüm. Köpeğin susadığını hissettim, su vermek için kap aradım. Kap bulamayınca köpek susuz gitmesin diye avucumla su verdim. Bu şekilde 4-5 avuç su verdim, köpeğe. Suyu içtikten sonra bana bakarak uzaklaştı. Onun susuzluğunu giderdiğim için memnun oldum. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı. Her Türk polisi aynı şeyi yapar."

'Su içtiğinde ferahlamış gibi davrandı'

Köpeğin, elinden su içmesinden mutlu olduğunu söyleyen Kurtulmuş, köpeğin su içtikten sonra ferahlamış gibi davrandığını aktardı:

"Ben susuzluğu giderdiğimde nasıl ferahlık hissediyorsam o da su içtiğinde ferahlamış gibi davrandı. Biz insan olarak susuzluğumuzu dile getirebiliyoruz ama onlar hayvan yükseğe çıkarak çeşmeden su içemiyor. Onların durumu daha zor."

Tüm insanların hayvanlara iyi davranması gerektiğini düşündüğünü söyleyen Kurtulmuş, 'Türkiye'de herkes benim yaptığımı yapar' dedi.

İnönü Caddesi'nde görev yaparken köpeği zaman zaman gördüğünü belirten Kurtulmuş ayrıca, köpeğin genelde polis ekiplerine yakın durduğunu ve siren seslerine karşı da duyarlı olduğunu aktardı.

Polis memuru Kurtulmuş'u kalpleri ısıtan davranışı nedeniyle tebrik ediyor, sevgiyle selamlıyoruz. Patili dostlarımız için kapımızın önüne bir kap su koymayı unutmayalım, olur mu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir