Elimize Geçirsek Bir Kaşık Suda Boğacağımız, Oyun Dünyasının 13 Haini

7PAYLAŞIM

Oyun dünyası öyle bir yer ki bazen insan kendini kurtlar sofrasında bulabiliyor. Bu alem içinde dost bildiğimiz düşmanlar da zaman zaman bizleri sırtımızdan bıçaklıyor. Bize attıkları kazıkların acısını hala hissettiğimiz oyun dünyasının hainlerini derledik. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu liste bazı oyunlar hakkında spoiler'lar içeriyor olabilir.

1. Lance - GTA: Vice City

Biz seni kardeşimiz bilip bağrımıza basmıştık be Lance! Sen bir neslin duygularıyla oynayan ilk karakterlerdensin. Hayatı senin attığın kazıkla tanıdık.

2. Big Smoke ve Ryder - GTA: San Andreas

Konu GTA serisi olunca hainler bitmiyor. Bu kez duygularımızla oynayanlar bir değil tam iki kişi. Nasıl gönlünüz el verdi be insafsızlar CJ'e ihanet etmeye ha nasıl?

3. Ana - Rise of the Tomb Raider

Rahmetli babamızın aklını karıştırdığın ve ona ihanet ettiğin yetmiyormuş gibi bir de bize mi kancayı taktın Ana... Sana güvenmiştik be, yazıklar olsun.

4. Wheatly - Portal

Ruh hastası manyak yapay zeka seni. O psikopat GLaDOS bile senden çok daha iyi bir varlık çıktı be. Melek görünümlü şeytanların en büyüğüsün sen. Güç zehirlenmesinin vücut bulmuş hali.

5. Gary Smith - Bully

Yeni geldiğimiz okulda her çocuk gibi bir yandaş, bir destek ararken çıkagelen Gary'nin gerçek yüzünü geç de olsa görüyoruz. Çocuk değil adeta şeytan bu.

6. General Shepherd - Call of Duty: Modern Warfare II

Bir neslin eline geçirse evire çevire döveceği karakterlerin başında sen geliyorsun Sheperd. Pardon karakter dedik, zira bu adam ve karakter kelimeleri aynı cümlede yer almamalı.

7. Lucy Stillman - Assassin's Creed

Nasıl da inceden inceden güvenimizi kazanmayı başarıp sonra da gelip sırtımıza bıçağı sapladın be Lucy? Sana çok güvenmiştik, birlikte her şeyin üstesinden gelebiliriz sanmıştık ama sen de yalanmışsın.

8. Edgar Ross - Red Dead Redemption

Biz canımızı dişimize takıp oradan oraya koşarken meğer bu hain arkamızdan kuyumuzu kazmakla meşgulmüş. Yüzüne tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsın ki sen...

9. Atlas - Bioshock

Yada Frank Fontaine desek daha mı doğru olurdu? Oyun boyunca bizi manipüle eden ve amaçları doğrultusunda kandıran kişi Frank Fontaine'in bizzat kendisinden başkası değildi.

10. Haytham Kenway - Assassin's Creed

Connor Kenway'in babası olan Haytham bizim tak aksimize bir Templar. İnsan babasından böyle bir şey beklemiyor elbette.

11. Albert Wesker - Resident Evil

Aslında saflık bizde arkadaşlar. Şu tipi gördüğümüz anda bu adamın hain bir pislik olduğunu anlamamız gerekiyordu ama elden ne gelir.

12. Wrex - Mass Effect

Krogan türünün bir üyesi olan Wrex'in ihanetinin arkasında kendince haklı nedenler ve karmaşık bir hikaye olsa da ihanet ihanettir...

13. Dostlarımız

Maalesef acı ama gerçek... Strateji oyununda saldırmazlık anlaşması yaptıktan 5 dakika sonra kapınızda ordusu ile beliren de, gidip tüm kaynaklarınızı aşırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranan da hep dostlarımız değil miydi?

Aradan Yıllar Geçse de Oynamak İsteyeceğiniz 9 Oyun - onedio.com
Aradan Yıllar Geçse de Oynamak İsteyeceğiniz 9 Oyun - onedio.com
Sizleri Uzak Diyarlarda Hissettirecek 11 Oyun Müziği - onedio.com
Sizleri Uzak Diyarlarda Hissettirecek 11 Oyun Müziği - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Haytham kendini gizleyen biri değil ki hâin olsun, Shay Patrick Cormac AC evrenindeki asıl hâindir; ama Cennet Parçaları toplanırken yıkılan şehirlerin umursanmaması üzerine saf değiştirmiştir, onun bile kendince geçerli bir sebebi vardır yâni..

--heisenberg--

Lucy hain değil. Tapınakçıların arasına sızmış bir Suikastçı. Desmond'ı kurtaran ve ataları ile iletişimini sağlayıp Cennetin Elmasını bulmasını sağlayan Lucy. Eski medeniyetlerden Minerva Desmond'ın bedenini ele geçiriyor ve Desmond istemsiz bir şekilde Lucy'i öldürüyor. Yani bir hiç uğruna ölüyor Lucy. Önce bi araştırın. Haytham'a gelecek olursak, evet tapınakçı ama o da gerçek bir tapınakçı değil. Tapınakçı ile Suikastçı olma arasında kalmış birisi. Hatta Connor'ı birçok kez beladan kurtarmış birisi ve hatta Connor'ın köyünü yakan George Washinton iken suç Haytham ve Charles Lee'ye kalıyor.

--heisenberg--

Ki zaten Haytham'ın babası suikastçı Edward Kenway. Tapınakçıların evine yaptıkları baskında ölüyor. Bu baskını düzenleyen ise Edward'ın en çok güvendiği fakat tapınakçı olduğunu bilmediği dostu. Edward ölünce Haytham'ı bu adam tapınakçı olarak yetiştiriyor. Daha neler neler var ama aşırı derin konular. AC'nin Rogue oyununa kadarki tüm hikayelerine tez bile yazarım. Kitaplarına kadar okumuşluğum var. Saygılar. :)

narutolga

Haytham Kenway bırak bir kaşık suda boğmayı, En sevilen A.C. karakterlerindendir bence ya.

--heisenberg--

Assassin's Creed Sahipsiz kitabını okumanı tavsiye ederim. Haytham'ın tüm hikayesi yazıyor. Adam tam bir anti karakter. Oyunda boşu boşuna öldürdük adamı.

narutolga

kitap canon mı hocam?

--heisenberg--

Yok, Haytham'ın yazdığı günlüklerden oluşuyor. Mesela oyunda Connor ile Haytham'ın ilk karşılaştığı bölümü hatırlarsın. Ormanda karlar arasında terk edilmiş bir kilisede. Orada Haytham, "Oğlumu ilk defa bugün gördüm. Aynı annesine benziyor. Onun gibi asi ve savaşçı bir kişiliğe sahip ama öz oğlum benden nefret ediyor" gibisinden şeyler yazmış.

blizzard

Oyunların hepsine hakim değilim ama Lucy Stillman ve Haytham Kenway ölüyor zaten.

Görüş Bildir