Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Elementler Hakkında Kısacık Bilgilerle Bezeli 28 Yaratıcı İllüstrasyon

 > -

Kacie D. isimli bir illüstratör, özelliklerini dikkate alınarak her bir elementi insansı karaktere benzetmiş ve yine bu illüstrasyonları o element hakkında küçük bilgiler ile destekleyerek bu yaratıcı çalışmaları ortaya çıkarmış. Toplamda 112 tane olan çalışmanın 28'i sizlerle. Yok ben hepsine bakacağım derseniz tamamı bu linkte.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasin.kavraz

Dünyada ki en güçlü mıknatıs (Cobalt) görselinde Kim K poposu kullanarak çekicilik özelliği anlatılması epey ironik olmuş!:)

amed-mervani

Yorumları okurken ne kadar cahil oldugumu anladımXD

sodaliayran

Hımm azota nitrojen, kükürte sülfür denmiş.

eren-kizilirmak

Elementlerin yaptığı bağzı bağlara oZel isimler verilir

muhammed-yilmaz3

İşin aslı azot Latince'de nitrojen demektir bu yüzden simgesi N'dir aynı zamanda kükürt de Latince'de sülfür demektir.Arabaları hızlandırmak için kullanılan madde nitro oksittir(N20) bu yüzden kısaltılmış olarak nitro denilir.Bana en ilginç geleni ise Bakır'ın Latince'si Cuprum'dur ve simgesi de Cu'dur.Cuprum ise Latince'de Kıbrıs demektir Bakır ilk kez Kıbrıs'ta bulunduğu için bu ismi vermişler.

ege-yigit-piskin

elementlerin tarihçesi😜

fatih-ozturk9

En iyi iletken fransiyum değil mi

huseyin-alp

ne cevherler varmış burada yorum yapanlara bakınca...!!!

Görüş Bildir