Görüş Bildir
Haberler
Ekrem İmamoğlu'ndan 'Abdulhamit Gül' Açıklaması: 'Bu Olay, Adalet Bakanı'nın Kellesini Aldı'

Ekrem İmamoğlu'ndan 'Abdulhamit Gül' Açıklaması: 'Bu Olay, Adalet Bakanı'nın Kellesini Aldı'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün istifasının perde arkasında, MOBESE görüntülerinin servis edilmesine üstü kapalı olarak verdiği tepki olduğunu öne sürdü. İmamoğlu, 'Bu olay, Adalet Bakanı'nın kellesini aldı' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, karla mücadele edilirken 'balıkçıda yemek' tartışmaları üzerine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan İmamoğlu, balıkçıda yenen yemeğin MOBESE görüntülerinin servis edilmesine ilişkin, 'Polisin bütün imkânlarını kullanacak kadar da gözleri dönmüş' ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün istifasının perde arkasında, MOBESE görüntülerinin servis edilmesine üstü kapalı olarak verdiği tepki olduğunu öne sürdü.

Yazının ilgili bölümleri şöyle:

'MOBESE kayıtlarının ortaya çıkmasına İmamoğlu tepkili. Nitekim konuyu savcılığa taşıdı. “İnşallah bundan sonra da bu tarz olaylar yaşamayız. Bu olay, Adalet Bakanı'nın kellesini aldı. Birazcık düzgün kim varsa onları her halde bu iş gibi götürecek görünüyor” dedi. Başkana “Sizce Adalet Bakanı neden alındı?” diye sorduğumda şunları söyledi:

'Yaptığı bir açıklama mı etkili oldu bilemiyorum. Abdulhamit Gül, ‘FETÖ'vari bir anlayış ve uygulamaların hiçbir zaman gerçekleşmemesi için hukukun gerekli tedbirleri alması en esaslı görevidir' demiş. Sanırım, Adalet Bakanlığı'nın resmi hesabından yayınlamış bunu. Bu cümle mi ağırına gitti birilerinin ben anlamadım. Bu çok acı bir durum yani.'

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kar yağışının yoğunlaştığı 24 Ocak'ta, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile bir restoranda yemek yemesi tartışma konusu olmuştu. 

İktidar kanadından İmamoğlu’na yönelik çok sayıda eleştiri gelmişti. 

İmamoğlu’nun restorana gidişiyle ilgili MOBESE görüntüleri paylaşılması ise farklı bir tartışmaya neden olmuştu. 

İmamoğlu’nun avukatları, “MOBESE'den sorumlu ve/veya erişimi bulunan tespit edilecek şüpheli veya şüpheliler”, “Milat Gazetesi muhabiri ve Yeni Şafak Gazetesi muhabirinden” şikâyetçi olmuştu.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
16
7
5
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
LezzetliÇipetpet

Yerine gelen de Bekir Bozdağ. Tecavüz mağduru çocuklar için " küçüğün de rızası var" demişti.

Emre GÜLTEKİN

"Fetoş, beğenseniz de beğenmesiniz de bu ülkenin bir değeridir" demişti

tahsin tepek

Ülkede siyaset kalmadı ki gidenin gelenin bir önemi olsun. Hepsi lacivertin farklı tonlarını temsil eden bakanlar.

Legend

O değil de bu adamı da harcayacaklar. Bırakın işini gücünü yapıyor. Adam yağmur kar yağdığı zaman yemek yemesin de taş mı yesin. Wc mi gitmesin nedir ? Ben ... Devamını Gör