Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Edebiyat Dünyasının Canlandırılmış 9 Sofrası

 > 
989PAYLAŞIM

Dinah Fried, son kitap çalışmasında yemek, edebiyat ve fotoğrafı bir araya getirdi. Fried, edebiyat dünyasının en meşhur 50 sofrasını canlandırarak fotoğrafladı. Bu fotoğrafta, Sylvia Plath'in "Sırça Fanus" romanındaki sofra yer alıyor. Plath'in belirttiği üzere, bir avokadonun içi yengeçle doldurulmuş.

Fotoğraftaki sofra, J. D. Sallinger'ın meşhur "Çavdar Tarlasındaki Çocuklar" romanından esinlenmiş.

Sanatçı, çocukluğunda okuduğu romanlardaki sofraları çok canlı bir şekilde hatırladığını söylüyor. Kitap projesini destekleyen de sanatçının canlı hatıraları olmuş. Bu fotoğraf Alice Harikalar Diyarı'ndan

Fotoğrafta, F. Scott Fitgerald'ın "Muhteşem Gatsby" eserindeki sofra canlandırılmış.

Fried, Hunter S. Thompson'ın "Las Vegas'ta Korku ve Tiksinme" romanındaki sofrayı böyle şekillendirmiş.

Sanatçı başlarda çektiği 5 hayali sofrayı internette paylaşmış. Ardından pek çok insanın kendisine yeni hayali sofralar önermiş. Bu fotoğrafta, Moby Dick romanındaki çorba canlandırılmış.

Bir gazetenin üzerindeki yemek artıkları... Kafka'nın ünlü karakteri Gregor Samsa'nın yemeği böyle canlandırılmış. Samsa, "Dönüşüm" romanında bir sabah böcek olarak uyanan bir adamın hikayesini anlatır.

Haşlanmış yumurta ve patatesler ise, Francez Hudgson Burnett'in "Gizli Bahçe" romanından esinleniyor.

"Mutfak masasında insanları gömebilecek kadar çok yiyecek vardı. İri parçalar halinde domuz etleri, domatesler, bezelyeler, hatta üzümler." Fotoğrafta, "Bülbülü Öldürmek" romanındaki bu satırlardan esinlenen sofra yer alıyor.

KAYNAK: http://www.bbc.co.uk/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir