Duygusal Boyutu Eşiyle, Cinsel Boyutu Başkalarıyla Karşılayarak 10 Yıllık Evliliğini Kurtardığını İddia Eden Kadın

1.8bPAYLAŞIM

Birçok insan ilişkisinde yaptığı kaçamaktan pişman olurken, Avustralyalı bir kadın eşini aldatmasının evliliklerini kurtardığını söyledi. Eşiyle ve çocuklarıyla beraber olan hayatının devam etmesini buna bağladı. Bu şaşırtıcı durumun detaylarını sizler için Daily Mail'den derledik. 

*İsimler değiştirilmiştir.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

33 yaşındaki üç çocuk annesi Kasey, yarı zamanlı satış personeli olarak kendi işini yönetiyor. 10 yıldır evli ama 2017 yılında evliliğindeki cinsel boşlukları başka erkeklerle görüşerek doldurmaya karar verdi.

"İnternette benimle aynı fikirde olup eğlenebileceğim insanları aramak istedim ama ilk başlarda ne kadar ileri gidebileceğimden emin değildim. Şimdi ayda bir kez düzenli olarak buluştuğum insanlar var ve neredeyse bir yıldır böyle devam ediyorum. Ayrıca yeni insanlarla tanışmaya da her zaman istekliyim."

Kasey, aldatmanın direkt olarak evliliğe bir etkisi olmadığını ama bu noktada daha iyi bir insan olduğunu belirtti.

"Seks hiçbir zaman evde aşırı derecede abartılı olmamıştı ama başkalarıyla yaşadığım bu macera kendimle ilgili olan hislerimi iyileştirdi. İnsanların dikkatini ve tutkusunu görmek iyi hissettiriyor. Evde yeni bir şeyler deneme gibi bir imkanım yoktu bu nedenle ben de bunu başka yerlerde aradım. Kendimi mutlu etmek için yapmak istediğim şeyi yapıyorum."

Kasey, bu kaçamakları yapmaya ilk başladığında kendisini suçlu hissettiğini ama zamanla suçluluk duygusunun yerine pozitif hislerin geçtiğini söyledi. Ama bu sırada da eşinin anlamaması için önlemler aldığını, çünkü öğrendiği zaman çok mutsuz olacağını ekledi.

"Yakalanmamak için bütün önlemleri alıyorum ve bu hiç kolay değil, iki tarafın da iş birliği gerekiyor. Mesajlarımı sürekli siliyorum ve evde olmadığım sürece telefon görüşmelerimi oldukça sınırlı tutuyorum. Benimle aynı durumları yaşayan diğer insanlarla karşılıklı saygı çerçevesinde ilerliyoruz. Yüz yüze görüşmelerde ise ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz. Günün hangi saatinde olduğuna bağlı olarak bazen hiçbir yalana gerek duyulmuyor. Tıpkı sıradan bir gün gibi."

Kasey diğer erkeklerle hafta boyunca görüşüyor, ortalama olarak ayda bir seks için onlarla buluşuyor ve birkaç kez de arayı kapatmak için onlarla bir kahve içiyor.

Kasey, evliliğini kurtarmak için yapması gerekeni yaptığından emin olsa da yaptıklarının ailesini bir arada tutmak adına ihtiyaçlarını karşılamak için olduğunu söylüyor. 

"Eşimi aldatmaya devam ediyorum çünkü bunun çocuklarımızın yararına olduğunu düşünüyorum. Eşimi hala çok seviyorum ama hayatta yapmak istediğim, keşfetmek istediğim şeyler var ve bunu onunla yapamıyorum. İhtiyaçlarım bu şekilde karşılanıyor."

Kasey evliliğini kurtarmak adına eşini aldatan tek kadın değil. Missouri Üniversitesi profesörlerinden biri ve yazar Alicia Walker yaptıkları araştırmalarda evli kadınların sıklıkla aldattıklarını çünkü eşlerini gerçekten çok sevdiklerini buldular.

24-65 yaş arası evli kadınlarla yapılan araştırmada, bu kadınlarının aldatma kararlarının spontane gelişen bir şey değil, daha çok üzerine düşünülmüş ve ihtiyaçtan kaynaklandığı belirtildi. Eşleri tarafından karşılanmayan cinsel ihtiyaçları nedeniyle bu kadınlar "evliliklerini kurtarmak için fiziksel ihtiyaçlarını başka erkeklerle" karşılıyorlar. Ayrıca fiziksel ihtiyaçlarının başkaları tarafından karşılanmasıyla, daha iyi eşler ve anneler olabileceklerini kabul ettiler.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Ablam senin evlilik ölmüş ya zorlama bence. Bulmuşsun yağlı kapıyı heralde yoksa çoktan boşamıştın adamı. Aldattığını da gizliyosun ki boşanma sırasında maddi avantajlarını kaybetmeyesin. Yoksa herif üzülmüş üzülmemiş umrunda olduğunu sanmıyorum. Umrunda olsa yapmazsın zaten.

hic-iste

Erkeğin aldatmasını normalleştirme bitti şimdi de kadının aldatmasını mı normalleştirmeye çalışıyoruz? Aldatmak aşağılık ve karşındakinin ruhunu yaralayan bir eylem. Kocanla/karınla cinsel problemlerin varsa git onunla konuş gerekirse bir evlilik danışmanıyla filan görüşün terapi alın ama ruhunuzdaki kevaşeliğe kılıf aramayın. Bu ne ya?

ercy

Be kaltak sen evliliği kurtarmamşsın bitirmişsin! "Evlilik" denen kavramın anlamı ne o zaman?

sergengrm

"Neden Evlenilmemeli?" sorusunun cevabı.

hayati-kaya

Kişinin ahlaklı yaşayabilmesi için kendini toplumun ahlakından kurtarması gerekir. İrvin Yalom

Görüş Bildir