Görüş Bildir
Haberler
Düşmanımın Başına Gelmesin Diyeceğiniz Bir Vaziyet: Yanarak Ölmek

etiket Düşmanımın Başına Gelmesin Diyeceğiniz Bir Vaziyet: Yanarak Ölmek

Erkam Evlice
04.03.2016 - 19:36

Ölüm düşüncesi pek çoklarımız için büyük bir gizem ve kaçınılmaz bir korku unsuru. Peki ya nasıl öleceğiz? İşte bu daha rahatsız edici bir soru.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ölümlerin en acısı hakkında varılmış bir ortak kanı bulunmuyor.

Fakat toplumda yanarak ölme konusunda yoğunlaşan bir kanaat var.

Çoğumuz ufak çaplı da olsa bir yanık tecrübesi yaşamışızdır. Bu acının vücudun tamamını kaplaması ve bu acıyı hissederek hayata veda etmek düşüncesi de bu yüzden insanın uykularını kaçırır.

Gelin bir zaman yolculuğu yapalım...

Gelin bir zaman yolculuğu yapalım...

...ve ortaçağa dönelim. Muktedirin hoşuna gitmeyen işlere imza attınız ve kazığa bağlanıp yakılma cezasına çarptırıldınız. 

Başınızdan geçecek olanlar aşağı yukarı şöyle olacak:

Eğer ateş harlıysa şanslısınız...

'Bu nasıl şans?' demeyin. Yükselen kuvvetli alevin ihtiva ettiği karbon monoksit gazı, alevler bedeninizi sarmadan sizi boğarak öldürecek. Sizden geriye kalanlar yanıp kül olurken siz çoktan göçmüş olacaksınız.

Ama eğer ateş ağırsa…

Önce vücudunuz alev alacak, bedeninizin her noktası yanacak ve hayatta kalmanıza yetecek kadar kanınızı kaybettiğinizde ölmüş olacaksınız. Yani hipovolemi ve solunum sisteminin ortadan kalkması.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hayati fonksiyonlarınızı devam ettirecek kadar kana sahip olduğunuz sürece ölmüyorsunuz. Bedeniniz yanıp kavrulurken dahi oracıkta her şeyi hissediyorsunuz.

Yanan bir mumun alevine avcunuzu yaklaştırdığınızda ya da uzun süre yanan çakmağın metaline dokunduğunuzda hissettiklerinizin binlerce katı, vücudunuzun her noktasına sirayet ediyor. İşte yanarak ölmek tam olarak böyle bir şey. 

Kendinize dikkat edin.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1125
452
187
48
38
23
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın