Dünyanın En Ünlü Plastik Cerrahlarından Dr. Nassif, Estetikle İlgili Sorulan En Güncel Sorulara Yanıt Verdi

81PAYLAŞIM

Televizyon şovuyla tanınan ünlü doktor Paul Nassif, programının yeni sezonu öncesi estetik dünyasıyla ilgili soruları yanıtladı.

Kaynak: https://www.news.com.au/lifestyle/beauty...

Amerikalı ünlü doktorlar Terry Dubrow ve Paul Nassif'in yanlış giden estetik operasyon sonuçlarını düzelttiği televizyon şovu "Botched"ı duymuşsunuzdur.

Program, estetik operasyon çılgınlığı yaşanan günümüzde olayın diğer boyutunu; yani istenmeyen sonuçları da ortaya koyduğu için reyting rekorları kırıyor.

Ünlü isimlerin de doktorluğunu yapan ve özellikle burun ameliyatı konusunda duayen olan doktor Nassif, programın yeni sezonu öncesi estetik dünyasıyla ilgili ilginç bir röportaj verdi.

Bu röportajın en dikkat çeken başlıkları ise şöyle;

Şu an estetik dünyasının en büyük trendi nedir?

"Birkaç şey... Nano yağ enjeksiyonu denilen stromal hücreler. Göbekteki yağdan alıyoruz ve cilde enjekte ediyoruz. Yaptığı şey cildin gençleşmesine yardımcı olmak; kırışıklıklar ve koyu halkaların tedavisinde kullanılır. Cilde dolgunluk vermiyor ama yine de harika. Ayrıca yanakları ve yüzü germek için minimal ipler ve yardımcılar kullanıyoruz. Bu da harika bir işlem."

Hangi işlemin hiç icat edilmemiş olmasını dilerdin?

"Brezilya kalçası... İngiltere'de yasaklandı ve muhtemelen yakında Amerika'da da yasaklanacak; çünkü yağların bir kısmı damarlara girebiliyor. Bu gerçekleştiğinde akciğerlere kadar gidebilir ve yağ embolisi dediğimiz şeye sebep olarak sizi öldürebilir. Bu yüzden tehlikeli."

Bugüne dek karşılaştığın en zorlu durum hangisiydi?

"Tanrım, her yıl bir şeyler oluyor! Buna cevap veremiyorum çünkü her yıl başka bir sorunum var; Her zaman, oraya varana (ameliyata) dek bilmediğimiz son derece zor vakaları olan hastalarımız vardır. Genellikle burun üzerindeki cildin kaldırılması zordur ve cilt dokusunun ölmesi konusunda endişeleniriz. Bu artık benim için rutin hale geldi."

Hastalarınızın en çok benzemek istediği ünlü isim kim?

"Aslında artık hiç kimse; artık selfie'ler ve filtreler aracılığıyla kendilerinin daha iyi versiyonlarını görüyorlar. Buna 'selfie algı bozukluğu' deniyor. Bazen kendilerinin çok daha iyi hallerine dönüşmek istiyorlar ama bu gerçekçi değil. Artık ünlü fotoğrafları göstermiyorlar, kendilerinin Facetune ve benzeri programlarla yapılmış daha iyi hallerini gösteriyorlar. Eğer bu değişim hafifçe yapılmaya çalışılırsa sağlıklı. Ancak abartılı olursa sağlıksız ve gerçek dışı. Bu bizim yeni sorunumuz olacak gibi görünüyor."

Bu sezon programda karşımıza neler çıkacak?

"Her zamanki gibi çılgın vakalar ve eğlenceli hastalar... Farklı olarak, yüz operasyonları yüzünden travma geçirmiş pek çok hasta göreceksiniz. Gerçekten farklı vaka tipi olan bir hasta var; sağ yanağında kasığının iç kısmından alınmış bir doku nakli vardı ve yanağında genital bölge kılları uzuyordu. Bunu nasıl ilginç şekilde düzelttiğimi izleyeceksiniz."

Program tarihinde hatırladığın en unutulmaz olay neydi?

"Birkaç yıl önce Boston'ın güneyinden burnu için gelen bir hasta vardı. Neyse ki tesadüfen belirtiler sebebiyle tomografi istedim ve beyinin yakınlarında patlamak üzere olan kocaman bir anevrizma vardı. Eğer müdahale etmeseydik onu öldürürdü. Sonunda burnunu da yaptık. Otizmli kızı ve burnu yüzünden evden çıkmıyordu. Tüm bunlarla - hayatını kurtarmak, burnunu korumakla - hayatı normale döndü ve kızıyla beraber dışarı çıkıp eğlenceli şeyler yapmaya başladı, çünkü burnunu seviyordu. Hayatını kurtardık ve gerçekten, dolaylı olarak küçük kızının hayatını kurtardık çünkü annesini ona geri verdik."

Estetik operasyon yaptıracak kişilere öneriniz nedir?

"Kendi araştırmanızı yapın. Estetik yaptıracağınız doktorun 'board certificate' sahibi ve çok fazla işlem yapmış olmasına dikkat edin. Çok az hastası olan kişilere gitmeyin. Yorumlara bakın ve doktorun doğal sonuçlar ortaya çıkardığından emin olun. Eğer önceden hastası olan tanıdıklarınız varsa, bu harika olur."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
smaban

beni estetik de kurtarmaz. allah'ın beni yeniden yaratması gerekir.

sule.uygur

Brezilya poposu yasaklansa nolur ki? Türkiye’ye geliyor hepsi. Kur farkından dolayı onlar için çok ucuz, bizim için nimet. Yüze yağ enjeksiyonu da eriyor gidiyor, maksimum 6 ay.

csa

Az hastası olmuşlara gitmeyin... Bu mantıkla, bir süre sonra tamamen sektör yok olur :P Eğer hayat kalitesini etkileyen durum yoksa kesinlikle karşıyım. Bana kalırsa insanın bütün orjinaliğinin içine sıçan bir iş bu estetik ameliyatı işi. Surata yapılan müdahalelerin %90'ı falan insanın kimliğini piç ediyor. Vücuda yapanlar zaten tam gerizekalı (kadının gögüsü hiç yoktur nerdeyse silikon yaptırabilir, ben burada yapay kas yaptıran salaklardan bahsediyorum) bu tip insanlar cidden çok enteresan, bir kere görsel olarak kas gibi durmuyor asla. Tam tersine bir acayip görünüyor, üstelik spor yapsan o çok daha güzel görünenini yaparsın hem dokununca daha iyi hissettirir karşı tarafa, hem ruhen, hem de fiziken daha sağlıklı olmana yardım eder ama işte...

coldhearted

Benim soracağım tek soru "ödemelerinizde böbrek geçiyor mu" olurdu herhalde.

Görüş Bildir