Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Pahalı Alkolsüz 7 İçeceği

-
Abone ol

1. Dünyanın en pahalı kahve çekirdeklerine sahip Endonezya’da üretilen Kopi Luwak

Kopi Luwak kahvesi dünyanın en pahalı kahvesi. Onu özel kılan, çekirdeklerin işlenme süreci. Misk kedileri tarafından yutulan kahve çekirdekleri, dışkı yoluyla dışarı atılıyor. Kedilerin sindirim işlemi, bu çekirdekleri dünyanın en lezzetli kahve çekirdekleri olmasını sağlıyor. Bu kahveden 1 kilo almak isterseniz 700$ ödemelisiniz.

2. Kanada’nın Vancouver şehrinin yaklaşık 500 km kuzeyinde bulunan bir buzulun eritilmesinden elde eadilen Thousand BC

Thousand BC içme suyu, dünyanın en pahalı sularından biri. Vancouver şehrinin içinde bulunduğu Britanya Kolombiyası eyaletinin adıyla anılan bu su, Kanada Başbakanına akşam yemeklerinden sonra servis ediliyor, ayrıca Las Vegas’ta bulunan Hilton Oteli’nin VIP Suite’lerinde de bulunabiliyor. 750 ml buzul suyu içebilmek için 155 $ gözden çıkarmanız gerekiyor.

3. Da Hong Pao çayı

Çin’in güneydoğusunda bulunan Wuyi Dağı’nda yetişmektedir. Da Hong Pao ağaçları bin yıllık tarihe sahip. Ancak yalnızca 6 tarihi ağaç var. Bu ağaçlardan her yıl 13-15 Mayıs tarihleri arasında çay yaprakları toplanıyor. Bu 6 ana ağaçtan toplanabilen çay miktarı çok az olduğu için 20 gramı 35.000 $’a satılıyor.

4. Canti Juice, alkolsüz şarap

Londra’da Harrods mağazası içinde bulunan Canti Procetto Bar’ın menüsünde misket üzümünden yapılan alkolsüz bir şarap bulunuyor. Kültürel veya dini sebeplerden ötürü alkol kullanmayan pek çok ziyaretçileri bulunduğunu belirten bar yetkilisi, bu ziyaretçilerin arkadaşlarını ve ailelerini etkilemek için bu içeceklerden bolca tükettiklerini belirtiyor. Bu deneyimi yaşamak için ise alkolsüz şarabın 1 şişesine Şişesi 78 $ ödemeniz gerekiyor.

5. Nakazawa Sütü

Japonya’da bulunan Nakazawa Foods, dünyanın en pahalı sütünün üretildiği yer. Fiyatı, ortalama süt fiyatının 30 katı olan bu sütün en önemli özelliği stres attırıcı etkisinin bulunması. Bu süt kalitesini, ineklerden haftada bir şafak vakti sağılmasına borçlu. Şafak vaktinde daha fazla melatonin hormonu salgılayan ineklerin tam bu vakitte sağılan sütleri, besin değeri açısından en yüksek dereceye ulaşıyor. Bu sütün 1 litresi ise yaklaşık 43 $.

6. Organic Avenue Juice

Organic Avenue Stores, ABD’deki ilk organik, bitki temelli ürünlerini satmaya başlayan perakende satış mağazasıdır. New York’ta bulunan bu marketi sadece randevu alarak ziyaret edebiliyorsunuz. Ünlü isimlerin de sıkça uğradığı bu marketten alacağınız meyve suyu, dolaşımı hızlandırıyor, vücuda daha çok oksijen sağlanmasına yardımcı oluyor ve vücuttaki iltihap oranını düşürüyor. 1 şişe meyve suyu alabilmek içinse, 600 $‘ı gözden çıkarmak gerekiyor.

7. Isabella’s Islay alkolsüz viski

Dünyanın en pahalı alkolsüz viskisi Ruwa şirketi tarafından üretiliyor. İsmi Isabella’s Islay olan bu alkolsüz viski piyasada iki sürümüyle bulunuyor. Her şişe, 8500 elmas ve 300 yakut ile kaplanmıştır ve bu kaplamalar tamamen el yapımıdır. Her şişe 6.2 milyon $. Ama eğer bu fiyat size fazla geldiyse altın ve elmas yazı ile kaplı 740.000 $’lık daha uygun(!) bir serisi de mevcut.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir