Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En İyi 20 Zeytinyağından Biri Aydın'dan

1.1bPAYLAŞIM

Aydın’da Memecik zeytininden üretilen Zetay Zeytinyağları, her yıl yapılan dünya sızma zeytinyağı kataloğu Flos Olei’de ilk 20 arasına girerek önemli bir başarıya imza attı.

Zetay Zeytinyağları geçtiğimiz yıl da Flos Olei kataloğunda “Dünyanın en iyi 500 Zeytinyağı” listesine girmişti. Yükselişini sürdüren Zetay Zeytinyağları’nın ulusal ve uluslararası alanda aldığı birçok ödül bulunuyor.

Dünyanın en kaliteli sızma zeytinyağlarının yer aldığı Flos Olei 2016 kataloğuna, Türkiye’den Aydın’da Memecik zeytininden üretilen Zetay zeytinyağları girdi. Geçtiğimiz yıl da yer aldığı “Dünyanın En İyi 500 Zeytinyağı” listesinde bu yıl ilk 20 arasına yükselmeyi başaran Zetay ödülünü 8 Kasım 2015’de Roma’da alacak.

Ödüllü zeytinyağı

Aydıner İnşaat A.Ş çatısı altında kurulan Zetay, kısa sürede aldığı birçok ödülle kalitesini kanıtladı. Zetay, Zeytin Dostu Derneği’nin 2014 yılında düzenlediği “7.Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması”nda 2 kategoride altın madalya aldı. Bu yıl gerçekleştirilen “8.Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması”nda da altın madalya ile ödüllendirildi. Milano’da düzenlenen Monocultivar Oliveoil Expo’da “Gino Celletti Sertifikası - Altın Madalya” ödülüne değer bulunan Zetay, OliveJapan Uluslararası Sızma Zeytinyağı Yarışması’ndan da 2014 yılında Altın Madalya ile döndü. Kopenhag International Olive Oil Awards Yarışması’nda Medium sınıfında 10 puan üzerinden 9.4 puan alarak birinci olan Zetay, son olarak da Flos Olei 2016 kataloğunda ilk 20 arasına girerek kalitesini bir kez daha gösterdi.

Toplanır toplanmaz sıkılıyor

Aydıner Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Aydıner, 300 dönümlük arazide 15 binden fazla zeytin ağacı ile üretim yaptıklarını ...

Haberin Tamamı İçin:

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir