Dünyaca Ünlü 13 Müzik Grubunun 'Ya Tayfun Bu Nedir Ya' Dedirten Korkunç İlk Sahne İsimleri

-

Her biri müzik tarihine geçmiş 13 grup, milyonlarca albüm, binlerce konser, sayısız hayran kitlesi... Bu listedeki 13 grubun da ortak özellikleri, bildiğimiz isimlerini almadan önce kullandıkları korkunç isimlere sahip olmaları. Pink Floyd, Maroon 5, Quenn ve daha fazlası.

Kaynak: 25 Worst Original Names of Famous Bands

1. Tom and Jerry - Simon and Garfunkel

Paul Simon ve Arthur Garfunkel 15 yaşlarındayken beraber müzik yapıyorlardı. Paul, Sue Landis isimli bir kıza aşık olduğunda John Landis sahne ismini aldı. Arthur ise Tom Graph ismini edindi. Bir süre gruplarına Tom & Jerry ismini verdiler. Hatta “Hey Shoolgirl” şarkılarını da bu isimle çıkardılar. Daha sonra, 1964’te kendi isimlerine yani Simon and Garfunkel’a geri döndüler.

2. Sweet Children - Green Day

Billie Joe Armstrong ve Mike Dirnt'in müzik maceraları "Sweet Children" adıyla başladı. Tatlı Çocuklar olarak istedikleri yere gelemeyen ikili, çareyi isimlerini Green Day'e çevirmekte buldu.

3. Johnny and the Moondogs - Beatles

Johnny and the Moondogs ismi John Lennon, Paul McCartney ve George Harrison'ın 1958 yılında bir müzik yarışmasına katılmak için buldukları isimdi. Şöyle bir düşününce, bütün Beatles albümleri, kült şarkıları bu Johnny and the Moondogs ismiyle çıkmış olsa ne olurdu? Sanki olmazdı gibi.

4. Smile - Queen

Pek bilinmeyen bir hikaye. Queen ilk yıllarında Smile ismiyle bir üniversite projesi olarak ortaya çıkmıştı. Daha sonra Queen ismini aldılar.

5. Kara's Flowers - Maroon 5

Grup üyelerinin her birinin çok sevdiği Kara's Flowers (Kara'nın Çiçekleri) ismi dinleyicilerde bir kız grubu etkisi yaratınca çaresiz isimlerini değiştirmişler. Hala biraz kız grubu gibiler ama en azından isimden kurtarıyorlar.

6. Mookie Blaylock - Pearl Jam

Mookie Blaylock NBA’de oynayan bir Point Guard’dı. Seattle’lı bu grup bir isim bulmak için fazlasıyla meşguldü. Ama tabii bir NBA oyuncusunun grup ismi olamacağını farkettiler ve basçı Jeff Ament’ın “Pearl” fikrinin yanında çok fazla Jam yaptıkları için Jam ismini eklediler.

7. Obelisk - The Cure

The Cure, ilk kurulduğu günlerde Obelisk ismiyle piyasaya çıkmıştı. Obelisk’te Robert Smith arka planda klavye çalıyordu daha sonra öne geçti ve grup Malice and Easy Cure, daha sonra da The Cure ismini aldı.

8. On a Friday - Radiohead

Radiohead’in beş üyesi lisede bir araya geldi. Cuma günleri oku çıkışı prova yapıyorlardı ve bu yüzden bu “On a Friday” ismini koymuşlardı. EMI ilgisini çektiklerinde ise daha iyi bir isme ihtiyaç duydular ve bütün grubun hayranı olduğu Talking Heads’den etkilenerek Radiohead ismini aldılar.

9. Screaming Abdabs - Pink Floyd

Roger Waters, Nick Mason ve Richard Wright mimarlık öğrencisi iken Sigma 6 isimli bir gruba katılmıştı. Daha sonra bu grubun ismi Screaming Abdabs olarak değişti. Tabii daha sonra bu üçlü ve Syd Barrett Pink Floyd’u kurdu.

10. The Pendleton - Beach Boys

Brian Wilson sörf ile ilgili şarkılar yazmaya başladığında daha sörf tahtasına dokunmamıştı bile. The Pendelton ismiyle çalan grup, Candix Records’ın haber bile vermeden grubun ismini Beach Boys olarak değiştirmesiyle yola bu isimle devam etti.

11. Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem - Red Hot Chili Peppers

Grubun kurucularından Anthony Kiedis Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem fikrini şöyle anlatıyor: “Majestik ve kaotik bir şekilde çalmak istiyorduk.” Tabii grubun ismi fazla uzundu.

12. Young Aborigines - Beastie Boys

Grup ilk çıktıklarında primitif bir sounda sahip olduklarını düşündükleri için Young Aborigines ismiyle piyasaya çıkmıştı. Basçı Jeremy Shatan bir yazlığına gruptan ayrıldıktan sonra grup ismini “Beastie Boys” olarak değiştirdi.

13. Pen Cap Chew - Nirvana

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anil-sahin1

Red Hot Chili Peppers grubunun adı ilk baştaki gibi olaydı albüm kapağına yazsalar nokta koyacak alan kalmazdı :D

sinecemis

Türk gruplarından da Filinta - Yüksek Sadakat ; Raindog - Zakkum

neilchannn

Devilsh-Tokio hotel ayrıca sdjlkfdslkfdslk

onur-durmaz

Polka Tulk Blues - Black Sabbath

dyingwoman

pen cap chew :D pennyroyal tea buradan çıktı herhal

Başlıklar

KonserPink Floydmüziktatlı
Görüş Bildir