Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyaca Ünlü 10 Fotoğrafçının Özellikleri ve Kendilerinden Daha Ünlü Olan Fotoğrafları

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Fotoğrafçılığın, sadece bir şeyi fotoğraflamak değil, anı yakalamak ve duyguları aktarabilme yetisi olduğunun en güzel kanıtı olan, dünyanın en ünlü 10 fotoğrafçısının; ünü kendilerini aşmış fotoğraflarını sizler için bir araya getirdik..

Kaynak: http://www.boredpanda.com/top-10-photogr...

1. Steve McCurry

Kendisini 'Afgan Kızı' fotoğrafı ile tüm dünyanın tanıdığı Steve McCurry'nin, bu fotoğrafı kadar olmasa da yine dünyaca ünlü diğer 2 fotoğrafı da görülmeye değer.

2. Lee Jeffries

Kendisini evsiz insanların siyah beyaz fotoğraflarını çekmesi ile tanıdığımız Lee Jeffries, bu insanların gözlerindeki umudu bizlere en iyi aktaran fotoğrafçılardan.

3. Jimmy Nelsson

Jimmy Nelsson, gezmiş olduğu 16 ülkede kabile hayatlarını bizlere en iyi şekilde yansıtan fotoğrafçılardan biridir. Onun fotoğrafları, bu insanların hikayelerini anlatan en güzel öykülerdendir.

4. Rehahn

Rehahn, Vietnam, Rajasthan ve Küba'da çalışmalarını yoğunlaştırmış ve çektiği objelerin ruhunu en etkili biçimde yansıtmasıyla ün salmıştır.

5. Eric Lafforgue

Kuzey Kore'de çektiği fotoğraflarla tanınan Eric Lafforgue'in her bir fotosunda ayrı bir hikaye yatmaktadır. Gerçek duyguları, büyüleyici şekilde aktarımı ile bilinir.

6. Manny Librodo

Photoshop sihirbazı olarak da bilinen Manny Librodo'nun çalışmaları, sadece fotoğraf değil adeta birer sanat eseridir..

7. Lisa Kristine

Lisa Kristine, 100'den fazla ülkenin yerel kültürlerini belgeleyen ve bunları tüm dünya ile paylaşan bir sanatçıdır. Modern kölelik üzerine yaptığı çalışmaları ile bilinir.

8. David Lazar

Hayatını 'an' ların peşinde koşmaya adamış olan David Lazar, Brezilya, Bangladeş ve Kenya'da çektiği nefes kesen fotoğrafları ile biliniyor.

9. Joel Santos

Portrelerinde yer alan kişilerin attığı anlamlı bakışlar, Joel Santos'un yaratmaya çalıştığı duygu yüklü dünyanın adeta birer parçası olmuş durumda..

10. Phil Borges

Phil Borges, Tibet'li mültecilerin yaşantılarındaki zorlukları bizlerle buluşturan en önemli sanatçılardan.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ertech

Bilmem katılır mısınız ama hepsinin ortak noktası çirkinleri detayları ortaya çıkararak, güzel olanlara da bir gizem vererek çekmişler...

sanaaneee

kesinlikle doğru. iyi tespit👍

harley-quinn

Çok iyi :D :D

goruncekadam

O'an programın daki adamın sesini duyar gibi oldum :D

handsome-cucumber

2-2 Morgan Freeman ?

domatess

Ünlü bir fotoğrafçı olmak=Afrikaya gidip değişik bir insanı fotoğraflamak

Görüş Bildir