Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünya’nın Düz Olduğunu İddia Edince Astronotların Cevabıyla ‘Uzaya Gönderilen’ Rapçinin Dramı!

-

Dünya hakkındaki tartışmaları herkes billiyor. Yine de bilmeyenler için kısaca anlatalım. Bir tarafta Dünya'nın düz olduğunu savunan kesim varken diğer tarafta tam aksini savunan yani Dünya'nın yuvarlak olduğunu savunanlar var. Bilim adamları çoğu zaman ayrımlar yaşıyor ama hiç bu kadar çekişmeli olmamıştı. 

Gelin hep birlikte Iflscience'den derlediğimiz içerikte Dünya'nın düz olduğunu savunan B.o.B. üyelerinin Twitter üzerinden ne yaptığına bakalım!

Kaynak: http://www.iflscience.com/space/nasa-ast...

Geçen hafta, rapçi B.o.B. yatırım için bir proje gerçekleştiriyor. Projenin amacı ise; uydu göndererek Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak. Uzaydan uydu ile Dünya'nın fotoğrafı çekilecek ve haritada gözüktüğü gibi çıkacağını savunuyor.

Çoğu fotoğraf Dünya'nın küre şeklinde olduğunu gösteriyor fakat B.o.B. üyelerinin fikirlerini hiçbir şekilde değiştiremiyor. "Fotoğrafta şehir arkamda yaklaşık 16 Mil uzaklıkta. Eğrilik nerede? Lütfen biri açıklasın!"

NASA Astronotları da devreye giriyor: İlk olarak Terry Virts birkaç defa Dünya üzerinde tur atmış bir bilim adamı olarak söylediği şey: "B.o.B.'ların paralarını kurtarıyorum. Etrafında uçtum Dünya yuvarlaktır!

Ay'a ayak basan ikinci adam Buzz Aldrin diyor ki: "Ben de uçtum. Yörünge içinde ay, yıldız ve gezegenler etrafında dönüyor."

Scott Kelly'nin ise B.o.B.'a tavsiyesi var: Bu video Dünya'nın yuvarlak olduğuna kanıttır. Eğer 35 saniye videoyu izleyebilirsen Dünya'nın yuvarlak olduğunu görebilirsin ve "GoFundMe" hesabındaki 20.000$ bağışı kurtarabilirsin."

Dünya'nın etrafında uçan diğer insanlar da bu akıma katılıyor. Andy ise şunu söylüyor: "Dünya'nın yarısını gezdim ve Dünya yuvarlak. İlk olarak ufukta bulutların tepelerini görebilirsin."

Tüm kanıtlar B.o.B. üyelerini ikna etti mi peki? Tabii ki hayır! Yaklaşmadı bile. B.o.B da şöyle diyor: "İnsanlar bir şeyleri gizlemek istediklerinde senin cesaretini kırarlar."

İnsanlar bundan hiç etkilenmedi. "Bu kesinlikle doğru! Sobaya dokunma, çok sıcak! Aaa, demek altınları orada saklıyorsun:))))"

Sorarken utanıyoruz ama sizce hangisi? 😅

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
everythingisjoke

5.8k'lık kesim, mal mısınız olm siz? İyi misiniz? Trolldür inş

mete34

Dünya düzdür diyen ağır gerizekalıdır .

akif-bedir

Onedio yorumumu siliyorsun ya nese

seyit.yilmaz

şu yüzde 30un troll oldugunu düşünmek istiyorum cidden bunlar düz diyen gerizekalılarsa vay ülkenin haline,bu cahilligin bi tık üstü gondorda org oluyo.. .

klemenjero

trol trol :) ben de bilerek düze bastım

bioshock

abi delirtmeyin adami AMARIKAnin oyunlarina geliyorsunuz , Biz Türkler uzaya çıkıp düz olduğunu kanıtlamayalım diye roket inşa ettirmiyorlar göreceksiniz bir kaç yıla

maca_as

16 Mil: 25,74Km Dünyanın çapı: 6.371 km Evet, bu şartlarda düz olması çok mantıklı değil mi?(!) Ya da belki verilen mesafeler de yalandır? Bi zahmet düz olduğuna inan arkadaşları dünyanın ucuna göndermek mümkün mü acaba? belki düşerler oradan. Not: Evet Dünya Yuvarlaktır Lobisinde çalışıyorum. Maaşları çok iyi. Özel sağlık sigortası da var. Yol+yemek falan hepsi yani. Sen de gelsene.

Görüş Bildir