Dünya Liderlerinin Derisini Yüzerek Kimsenin Birbirinden Farklı Olmadığını Gösteren Sanatçılar

102PAYLAŞIM

Bir dünya liderinden tutun, yeni doğmuş bir bebeğe kadar herkesin eşit olduğunu; bizi birbirimizden ayıran hiçbir şey olmadığını göstermek için yola çıkan sanatçıların muazzam eserlerini sizler için Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/political-lead...

Donald Trump

Bizi neyin birbirimizden ayırdığı ve neyin bir araya getirmesi getirmesi gerektiği ile ilgili bir araştırma yapıldı. Bir milimetre. Derinin yalnızca bir milimetresi, yüzlerimizin farklı görünmesini sağlıyor. Bir milimetre, bütün bu farklılıkları oluşturuyor. Bir milimetre insanları nefrete sürüklüyor. 

Vladimir Putin

Eğer bu bir milimetreyi kaldırırsanız, hepimizin aslında aynı olduğunu göreceksiniz. Hepimiz insanız. Dünyanın önde gelen liderlerinin de bir farkı yok. Onların o etkili konuşmaları bizleri bir araya getiriyor veya ayırıyor. Taşıdıkları o bir milimetrelik maskenin altına indiğimizde, hepimizin aynı ırktan olduğunu göreceksiniz. 

Angela Merkel

Kim Jong-Un

Theresa May

Bu bir milimetrelik katmanı kaldırdığımız zaman köken, yaş, ırk, politik görüşler fark etmeksizin her birimize aynı şekilde, eşit şartlarda davranıldığını görüyoruz. Bir milimetre, devasa bir fark yaratabilir. "One Milimeter" adlı Photoshop ile tasarlanan dijital eserler, bireylerin ten rengi, etnik köken, cinsiyet ve politik görüşün çok daha ötesini görmelerini sağlamayı ve bu konuda düşündürmeyi amaç ediniyor.

Malcolm Turnbull

Hepimizin insan olduğunu etkileyici biçimde gösteren bu çalışmanın arkasındaki isimler Avustralyalı yaratıcı yönetmen Alex Wadelton ve İrlandalı sanat yönetmeni Marcus Byrne. 

Xi Jinping

Jacob Zuba

Alex, bir gece haberleri izlerken Britanya'da, Amerika'da ve Avustralya'daki politik durum ile Suriye'de süregelen olayları gördü. Milyonlarca insanın dünyanın farklı yerlerine bir şekilde kaydırılması, geleceğimizin ve aynı şekilde dünyanın bıçak sırtında olduğunu düşündü. Sonrasında da insanların arasındaki tek farkın gerçekten tenleri olduğu düşüncesinden kurtulamadı. Kim olduğumuzu bir şekilde belirleyen o bir milimetrelik kısmı ortadan kaldırdığımızda, herkesin göreceğinin aynı olacağını kanıtlamak istedi.  

Narendra Modi

Bunu nasıl yapacağını bilmese bile, bu fikir aklına çok yatmış Alex'in.

Günlerce süren çalışmalar sonunda, dünya liderlerinin fotoğraflarını Photoshop ile düzenleyerek derilerinin altındaki gerçekleri ortaya çıkarabilmiş.

"İnsanlığın ne kadar kırılgan olduğunu göstermek istedik."

"Dünyada şu an çok fazla negatiflik var."

"Hepimizi bir kılıfa sokan bu bir milimetrelik kalıbı ortadan kaldırarak, aslında içten içe hepimizin nasıl da aynı olduğunu göstermek istedik. Her ne kadar derinin bu kısmını kaldırsan bile, kimin hangi dünya lideri olduğunu çabucak anlayabileceğiniz şekilde teknikler uyguladım. Sonuç olarak da ortaya bunlar çıktı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kadir-ozdemir11

8 hiç değişmemiş

ozlemartar

Attack on titan ?

deniz56

Sanatçı değil işsiz

oguzhan-simsek1

bizimki gene yok

mmurat

Allah deri gibi büyük bir nimet yaratıp cildimizi düzenlemiş, sıvamış. Ana rahminde yüzümüzü tasarlayan Allah'tır, biz değiliz, o yüzden bşrşsş güzelliğinizi övdüğünde veya her aynaya baktığımızda o yüzü yaratan ve düzenleyen Allah'a teşekkür etmeliyiz, şükretmeliyiz

Görüş Bildir