Hayatınızda Bir Kız Çocuğunuzun Olmasının En Güzel Yanları

0PAYLAŞIM

Onları koşulsuz ve şartsız bir şekilde yapabileceği her hataya rağmen sevin ve koruyun; çünkü sizin her desteğiniz onlar için çok önemli. 😇

Öncelikle neden dünya kız çocukları günü var biraz ondan bahsedelim.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için 11 Ekim’i "Dünya Kız Çocukları Günü" olarak ilan etmiştir. Bu günün ortaya çıkması için Kanada, Peru ve Türkiye tarafından girişimler yapılmıştır.

Ve Dünya genelinde kız çocuklarına karşı yapılan ayrımcılık gerçekten korkutucu!

Dünya genelinde her yedi saniyede bir kız çocuğu evlendirilmeye zorlanıyor... Son 6 yılda evlenmek zorunda bırakılan kız çocuğu sayısı binlerce ve bu durumda da binlerce ‘çocuk anne’ var. Ayrıca ilköğretim çağında olup okula gönderilmeyen kız çocuklarının sayısı, aynı yaştaki erkek çocukları sayısından çok daha fazla.

Tüm kötü yaklaşımlara rağmen kız çocuğuna sahip olmanın çok güzel yanları var!

Sizi aşağıya alalım, eğer daha fazlasına değinmek isterseniz yorumlara yazabilirsiniz!😇

Size en iyi ve en yakın arkadaş olurlar. (özellikle de annelere)

Tüm derdinize, yaşadıklarınıza siz fark etmeseniz bile dahil olurlar. Siz gülünce güler; ağladığınızda ağlarlar ve her zaman sizin yanınızda olduğunu hissettirmek için size kucak açarlar.

Adeta sizin yeni bir versiyonunuz olurlar.

Sizi taklit eder, her konuda sizin peşinizden gelirler. Her hareketinize özenir hatta sizinle rekabet içine bile girmeye başlarlar. Bu inanılmaz güzel bir duygudur!

Size sonsuz bir sevgi beslerler.

Kız çocukları özellikle babalarına çok düşkün olurlar ve onlara daha çok sevgilerini gösterme ihtiyacı duyarlar. Babalar için bu o kadar güzel bir duygudur ki! Tarif edilemez.

En iyi alışveriş arkadaşı olurlar.

'Bu nasıl?' diye sorduğunuzda size dakikalarca dürüstçe yakışıp yakışmayacağını anlatır ve size bunu al, bunu alma, bunu da dene gibi fikirler sunar. Tabii büyüdükçe de kendi zevkleri doğrultusunda sizi alışveriş yapmaya zorlamaya başlayacaklar.

Barbielerine kıyafet dikerek usta bir terzi olmanızı sağlarlar.

Çoğu kız çocuğunun favori oyuncağı; Barbie bebekler. Onların isteği doğrultusunda bebeklerine birçok kıyafet dikmek zorunda kalacaksınız ama bu sizi hem usta bir terzi hem de inanılmaz bir tasarımcı yapacak!

Onları cicili bicili bir şekilde prensesler gibi giydirebilirsiniz.

Size asla itiraz etmezler ve sizin her dediğinizi onaylarlar. Siz belki de çocukluğunuzda giyemediğiniz giysileri prensesinize giydirerek, büyük bir keyif alırsınız!

Beraber aynı kıyafetleri giyerek kombinler yapabilirsiniz.

Mükemmel bir olay! Aynı kıyafetleri giyerek, kendinizin minik kopyasını oluşturuyorsunuz ve birbirinden güzel fotoğraflar çekiliyorsunuz. Ayrıca böyle fotoğraflarda inanılmaz tatlı görünüyorsunuz.🥰

Gün boyunca size o tatlı mimikleri ve sevimli hareketleriyle bir şeyler anlatırlar.

Anne ya da baba işten geldiğinde koşarak boynuna sarılıp, daha eve girmeden o gün izlediği, öğrendiği, dikkatini çektiği şeyleri anlatır ve sizi zaman zaman konuşurken yaptıkları mimiklerle gülme krizlerine dahi sokabilirler.

Her gün farklı saç modelleri ve tokalarla onları süsleyebilirsiniz.

Kendinize yapamadığınız saçları rahatlıkla onların ipeksi saçlarında deneyebilirsiniz ve ne yaparsanız yapın hem hoşlarına gider hem de sizi adeta bir kuaför olarak görürler. Sırf bu sebepten kızının saçlarını uzatan birçok ebeveyn var, biliyoruz!

Unutmayın ki cinsiyeti ne olursa olsun bir çocuk sahibi olmak, arkanızda bıraktığınız onca şeyden yeniden zevk almak demektir!

Onlar sizden bir parça ve sizin tabiri caizse canınız! Onları koruyun, sevin ve güçlü olmayı öğretin. Çünkü dünyayı ancak ve ancak çocuklar değiştirebilir!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Ayakları Yere Basan Güçlü Bir Kız Çocuğu Yetiştirebilmek İçin Babaların Asla Unutmaması Gereken 9 Önemli Nokta - onedio.com
Ayakları Yere Basan Güçlü Bir Kız Çocuğu Yetiştirebilmek İçin Babaların Asla Unutmaması Gereken 9 Önemli Nokta - onedio.com
Kız Babası Olmanın Dünyanın En Asil Duygusu Olduğunu Gülümseterek Anlatan 16 Paylaşım - onedio.com
Kız Babası Olmanın Dünyanın En Asil Duygusu Olduğunu Gülümseterek Anlatan 16 Paylaşım - onedio.com
Kız Çocukları Olarak Her Yaşta Annemizi Örnek Aldığımızın 11 Kanıtı - onedio.com
Kız Çocukları Olarak Her Yaşta Annemizi Örnek Aldığımızın 11 Kanıtı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cagirmayin-gelmeyecegim

İçeriği 11 yaşında ki kızımın yaptığı keki yerken okuyorum :)). Küçük kızım da resim yapıyor . İyi ki varlar ve iyi ki kızlarım var ...

Görüş Bildir