Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kalplerinde Birer Güvercin Besleyen Dünya Çocuklarından 12 Barış Dileği

 > 
627PAYLAŞIM

Çocukların temiz ve dünyaya biz yetişkinlerden çok daha geniş bakabilen güzel zihninden dökülen barış ve kardeşlik mesajları içeren ilginç sözlerini derledik. Dünyayı çocuklara bıraksak ne güzel yaşardık anlamak için...

1. 

"Okuldaki çocuklar peri oyunu oynuyorlar ama bazıları bize saldırıyorlar. İşte bu çok kötü. Okuldaki çocuklar bizim yaptıklarımızı bozuyorlar yani bizim yapmak istediklerimizi anlamıyorlar. Oysa ki anlasalar bozmazlar, işte o zaman barış olur."

(Amy, Kanada, yaş 7)

2. 

 
"Bence savaş çok kötü bir şey ama siz savaşmayı bence çok seviyorsunuz. Sizlere diyiyorum. Savaş çok kötü bir şey savaş olmasın. Bence barış çok güzel. Dünyada savaş değil de barış olsun."

(Cemil, Erzurum, yaş 5.5)

3. 

"23 Nisan kutlu olsun. İnşallah İstanbul'a ateş etmezler."

(Berra, İstanbul, yaş 3)

4. 

"Geceleri korkmadan uyumak istiyorum. Barış bu demek mi? O zaman ben de barış istiyorum."

(Berire, Suriye, yaş 8)

5. 

"Sevgili tanrım insanların ölmelerine izin verip yenilerini yapmak yerine neden elindekileri tutmuyorsun? İncil'de öbür yanağını çevir dedin biliyorum; ama kardeşim gözüme vurunca ne yapacağım?"

(Samuel, Arizona, 5)

6. 

Çocuklar şarkı söylerken kanatlanıp  melek  olur. Çocuklar melek  olmasın. Siz savaşmazsanız çocuklar hemen  melek olmaz."

(Mehalah, Kudüs, yaş 9)

7. 

"Herkes istediği herkesin yanına oturup konuşabilmeli. İnsanlar buna kızmamaya başlarsa barış olur bence. Annem bana başkasının yanına oturunca kızmasın, barış varsa kızmaz değil mi?"

(Canan, Adana, yaş 4)

8. 

"Arkadaşım öldü. Başka arkadaşlarımın da arkadaşı öldü. Ailem de ölmesin diye barış istiyorum. Duamı siz götürür müsünüz tanrıya?"

(Sona, Lübnan, yaş 11)

9. 

"Akrabamız varmış, yanına gidemiyoruz. Babam orada savaş var dedi. Ben kuzenimle tanışmak istiyorum. Savaşmasınlar artık."

(Hayfa, Şam, yaş 7)

10. 

"Barış, kavga etmemek, bağırmamak, saç çekmemek ve tekme atmamaktır. Eğer savaşta olsaydık onlara savaşmayın diyip kızardım."

(Eun-Kyung, Seul, yaş 6)

11. 

"Abim askere giderse ölecek mi? Eğer savaş olmazsa ölmez dedi arkadaşım. Abimi geri getirsinler, barış olursa belki hiç gitmez. Savaş için evinden kimseyi çağırmasınlar."

(Baran, Elbistan, yaş 8)

12. 

"Biz ailemle birlikte başka bir ülkeye gittik yaşamaya. Babam savaş olduğu için gittiğimizi söyledi. Ben arkadaşlarımı çok özledim. Onlar da gelmezlerse bizim gittiğimiz yere ölecekler mi?"

(İrum, Pakistan, yaş 12)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aktroll

"Arkadaşım öldü. Başka arkadaşlarımın da arkadaşı öldü. Ailem de ölmesin diye barış istiyorum. Duamı siz götürür müsünüz tanrıya?" bu cümleyi 11 yaşında bir çocuk kurabiliyorsa denilebilecek çok şey var aslında...TIP

Görüş Bildir