Düğüne Haftalar Kala Terk Edildikten Sonra Dünyayı Gezip Bir de Bebek Sahibi Olan Cesur Kadın

-
Abone ol

32 yaşındaki Katy Colins'i nişanlısı Thom Soutter düğüne sadece birkaç hafta kala terk etti. İngiltere'de yaşayan genç kadın bunun üzerine en beklenmedik adımı attı ve işini bırakıp yola koyulmaya karar verdi. O gün bugündür seyahatlerine devam eden Katie'den gelen son müjdeyi sizler için Dailymail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Sosyal medya Katie'yi ilk 2012 yılında nişanlısı tarafından aniden terk edildiği zaman tanıdı.

Londra'da yapılacak olan düğünün bütün detayları hazırken çift sadece haftalar kala ayrıldı. Katie şok içinde kalmıştı!

O günden sonra kendi blogunu yazmaya başlayan ve kitabı 'en çok satanlar' listesine giren gezgin şimdi bir kız bebek sahibi oldu.

Dünyayı gezdiği "Yalnız Kalpler Seyahat Kulübü" adlı bir blog yazan ilerleyen günlerde de kitap çıkaran Katie, hayatının en mutlu günlerini yaşıyor.

Katie, yaşadıklarını çoktan geride bıraktığını ve Liverpool Echo muhabiri John Siddle'a aşık olduğunu blogunda yazmıştı.

Katie ve John'un kız bebeği 'Everleigh Gray Siddle' 31 Mayıs günü dünyaya geldi.

Mutlu çiftin tanışma öyküsü de Katie'nin seyahatleri sayesinde olmuş çünkü John, Katie ve maceraları hakkında bir haber yatığında tanışmışlar.

Bu müjdeyi kendi blogunda takipçileriyle şu sözler paylaştı Katie;

"Kendi dünyasını geride bırakan, kırık kalpli sırt çantalı bir gezginin başladığı o ilk yalnız yolculuktan sonra olayların böyle bir şekilde gelişeceğini kimse tahmin bile edemezdi."

"O zamanlar cesurdum, kimileri buna aptalca diyebilir çünkü herkesin ayrılığımı öğrenmesine göz yumdum ve bildiğim herşeyi geride bıraktım."

"Kararlılığım, biraz şans ve bol bol çaba sayesinde hep ileri doğru yol aldım...

 ...işsiz, yalnız ve parasız olduğum o günlerden sonra Fransa'ya gittim ve ayaklarım üzerinde durdum. Şimdiyese 40'tan fazla ülke gezdim. Rüyalarım gerçek oldu. Bu blog üzerinde sizlerle herşeyi paylaşırken rahatlarım, evliliğimi hatta hamileliğimi bile paylaştım."

Salford Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu olan Katie'nin hep bir kitap yazma hayali olmuş ama bu seyahate çıkana kadar hiç fırsat bulamamış.

Çıkacak kitap konusunda yayınevi ile anlaştığı sırada Katie, güney Fransa'da küçük bir köyde yaşıyordu.

Katie sık sık eşlerinden veya partnerlerinden yeni ayrılmış kişilerden mesajlar aldığını anlatıyor.

Katie terk edilmenin ona verdiği ilhamla ve güçle ilgili bu takipçilerini her zaman bilgilendirmiş ve hislerini onlarla paylaşmış.

Taj Mahali görmek, Himalaya dağlarında yürümek gibi daha önce hiç hayal bile etmediği şeyleri yaparken duygusal olarak karmaşık olduğunu da anlatıyor.

"Bir düğün albümüm olmayacak, evli hayatını zaten hiç yaşamayacağım diye düşünüyordum."

Katie Nepal'da Himalayalar'da uzun bir doğa yürüyüşünde şöyle düşünmeye başladığından bahsediyor,

"Ya kendini bulmak için sana ikinci bir şans verilseydi?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kusursuzlugunkusuru

Biri de demiyor ki "Madem yalnız geziyorsa bu kadının fotoğraflarını kim çekiyor?" Demek ki aldığı maaş geziler için para ayırmaya yetiyormuş yanına da kendi gibi para ayıracak birini bulmuş beraber gezmişler işte. Buna fırsatı olmayan milyonlar varken ne var bunda? Nişanlısından ayrılmasını sosyal medyadan anlatmasını yılın olayı gibi lanse etmesi de çok absürt. "...Bir de bebek sahibi olan cesur kadın" deyince gezdiği yerlerden birinde evlat edindi sandım. Tam takdir edecektim ki ayağına kadar gelip haberini yapan kişiyle evlenip çocuk yaptığını öğrenmiş oldum. "Nişanlısından ayrıldıktan sonra şansı yüzüne gülen ballı kadın" diye haber yapsaydınız daha gerçekçi olurdu.

gzm-ynklr

Bravo.Bebiş de çok tatlı ayrıca.

theravenwoman

ne güzel yapmış, helal ama bizim paramız yok

belphegor

Paran varsa senden cesuru olmaz tabi.Ben boynuz yediğimde çöp konteynırının yanında alkölümü yudumluyordum.Kimse fakirliğimin ve depresifliğimin levelini sorgulamasın I:m

nadia

En iyisini yapmış. Oturup depresyona gireceğine, hayatını tamamen değiştirmiş. Herkesin hayalini kurduğu bir yaşan sürüyor belki de ama Türkiye de yaşayan ben, bu kadının yaşına kadar para biriktirip böyle bir seyahate çıkmak istesem yapamam. Açlık sınırın da, yoksulluk sınırının altında para kazanıyor ülkenin büyük bir çoğunluğu 😓 Çok zor.

Görüş Bildir