Düğün Yapacakların Dikkatine! Her Düğünde Gıybet Timi Tarafından Yapılan 13 Hunhar Dedikodu

522PAYLAŞIM

Düğünlerin olmazsa olmazı bir adet gelin, bir adet damat olduğu gibi bir de mutlaka bulunması gereken dedikodu timidir. Bu insanlar o düğün sırasında bütün işlerini güçlerini bırakıp, stratejik noktalara konuşlanırlar. Ve düğün sahibinin bile bilmediği detaylara hakim olup en yakındaki kişiyle başlarlar dedikodu yapmaya.

1. "Damat ne iş yapıyomuş? Kendi işi miymiş? Ha durumları iyi o zaman..."

Tabii ki bunun tersi de mümkün ama burada önemli olan damadın maliyeci teyzeler tarafından incelemeye tabi tutulması. Napacan teyze? Sana mı faydası var?

2. "Kız şu gelinliğe benzeyen kıyafeti giyen görümce değil mi? Ay bu kadar da kıskanç olunmaz ha!"

Görümcelerin adı çıkmış işte bir kere. Mutlaka erkek kardeşini kıskanıyor, gelinle sürekli yarışıyor zannedilir. Açıkçası çok da yalan değil. Bir görümce, yaptırdığı topuz ile 1000 kişilik düğün salonunda bile fark edilebilir.

3. "Onlar bizim düğünde çeyrek taktı diye ben de çeyrek taktım. Hanife Hanımlar ne taktı kim bilir..."

Bir düğünün en can alıcı kısmı elbette takı merasimidir. Orası bir hesaplaşma alanı, bir düello meydanıdır. Daha önce kim ne taktıysa aynısı güm diye düğün sahibine akılır. Ancak bundan daha önemli olan şey, kimin ne taktığını detaylı bir araştırma sonucu bulabilmektir.

4. "Gelinin dayısı miras meselesi yüzünden bunlarla kavga ettiydi, bak nasıl da hiçbir şey olmamış gibi gelmiş?"

Miras meselesi olur, kırmızı ışıkta geçme meselesi olur fark etmez. Önemli olan, belirlenen şahısla ilgili yüzsüzlük ve utanmazlık ithamıyla başlatılan dedikodu. Nasıl da gelmiş, hayret...

5. "Kaynananın suratını gördün mü? Bunların arasında kesin gerginlik yaşanmış bak ben diyim sana"

İşte nokta atışı bir dedikodu! Çünkü düğün öncesi yaşanmayan gerginlik olmazsa bir şeyler eksik kalır biliyorsunuz. Bunun lafını etmek de elbette düğün katılımcılarına güzel bir malzeme oluyor. Ayıp ayıp!

6. "Küçücük salonu tutmuşlar, millet dip dibe kaldı. Havasızlıktan öldük!"

Bir dahaki sefere oksijen tüpü ve dalgıç kıyafetinizle gelirsiniz olur biter teyzecim. Keşke sizin için Çırağan Sarayı'ndan yer ayırtsalardı. Yaptıkları resmen terbiyesizlik be!

7. "Yani bu kadar gösteriş yapacaz diye gitmişler havuz başını tutmuşlar. Ben hayatta düğüne bu kadar para harcamam"

Evet hıhım, kesin harcamazsın... Niyeyse bu tür düğünlerin bir numaralı misafiri de hep sen oluyorsun. Bir yerde havuz başı varsa, orada da sen varsın be ablacım!

8. "Şu gelinlik hiç olmuş mu o kazulet gibi bele ya?"

Gelin ne kadar kusursuz olursa olsun, gelinliği yakıştırmayacak en az 3 adet teyze mutlaka bulunur. Gelinlik satın almadan önce bunların tek tek kapısını çalıp "Olmuş mu?" diye sormak lazım herhalde.

9. "Gelinin kardeşi de gelinden daha güzelmiş. Bekarmış galiba, yazık..."

Ahahahaha bekar olunca niye yazık oluyorsa artık, onlara sormak lazım. Geline kulp takmak bitmediği için bir de baldız üzerinden taarruza geçiliyor. Vallahi ne bitmiş enerjiniz varmış sizin dedikodu timi!

10. "Aman aman o pasta yenmez zaten. Şuraya bak, sırf krema koydurtmuşlar!"

Allahım, sizi nasıl memnun edecekler belli değil ya... Keşke sizin için fıstıklı, linyit kömürlü, atom bombalı pasta çeşitlerinden seçip koysaydık önünüze.

11. "Bi kuru pasta bi limonatayla düğün yaptılar. Bunlar böyle cimri!"

Keşke düğünden sorumlu bir bakanlık olsa da bu tür şeyleri derleyip toplayıp resmi bir makama iletsek. Çünkü normal insanın baş etmesi pek mümkün görünmüyor. Limonatanı içtiysen hadi yallah!

12. "Takma kirpik takmış bak, ne kadar ağır makyaj yaptırmış"

Teyzem benim, canım teyzem, hayın teyzem... Senin fotoğraf çekimi, sabahın kör saati hazırlanmak gibi şeyler hiç umrunda olmaz mı, a benim dedikoducu teyzem? Sen istemiyosan yapma makyaj, millete de karışıp durma.

13. "Anam kadın bir dakika oturmadı valla, hep pistte oynuyodu. Kim o, halaları mı?"

Bilmem, sen daha iyi bilirsin; halaları mı? Sabahtan beri kenarda oturup herkesin seceresini çıkardın ne de olsa. Düğün dediğin yerde hiç oynanır mı zaten, ne kadar ayıp.

Dillerin bağlansın dedikoducu timi!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Yıl olmuş bilmem kaç. Düğün mü kaldı allaaşkına ya...

lawrence.block.982

evet kaldı ne yazık ki

Gizli Kullanıcı

Evlenmeyip birlikte yaşamak iyidir ya kaybetme korkusu olmayınca resmiyete dökülünce işler çok bozulabiliyor

koala-neco

Evlenen: "acaba takılacak takılarla masrafları kapatır mıyız?" derdinde, davetliler: çeyrek altın ebesinin hımı oldu kapalı zarfa 20 tl koysak ayıp olur mu acaba diye hesap kitap derdinde, kaynana: "bu kız acaba oğluşuma benim kadar iyi bakabilir mi " derdinde, düğün salonundaki şef garson : " şöyle special bi tabak hazırlayıp damadın akrabalarını köşeye sıkıştırayım iyi bahşiş koparırırm" derdinde... kısacası herkesin kafasında 40 tilki dolaştığı bir organizasyon düğünler, eğlence falan hikaye yeni yemeyin birbirinizi amk delikanlı olun :)

koala-neco

ne o kaynana gazabına mı uğradın yoksa sen de pek dertlisin :)

koala-neco

inşallah oğlun olur da görürüz :)

koala-neco

yaw he he ^_^ ana yüreği nedir bilmiyon şimdi o yüzden vik vik konuşuyon

koala-neco

kocayı buldun da ana olmak kaldı demi yaw he he :)

koala-neco

ölmüşün gömmeyi unutmuşlar seni :)

sema-takumi

9 abiye selam olsun dasjklhgs

gollum

Ulan hepsi doğru :D hahaha boş milletiz valla :)

Görüş Bildir