Drama Kulübü Sunar! Evliliğin Bittiğini Anladığı Korku Dolu Anı Paylaşan 17 Bekar Adayı

4PAYLAŞIM

Türkiye'de boşanma oranı her yıl giderek artıyor. 2018'de tavan yapan oran 2019'da muhtemelen daha da artacak. Aile kurmak hiç de sanıldığı kadar kolay değil, bu aileyi ayakta tutabilmek ise bambaşka bir mesele. 

Evliliklerinin bittiğini anladıkları aydınlanma ama aynı zamanda üzüntüye boğulma anlarını paylaşan BuzzFeed okurları evliliğe olan inancınızı biraz sarsabilir. Kabullenmek büyük erdem arkadaşlar, asla küçümsenmesin. 

Şimdi çayınızı çekirdeğinizi alın, maddelerde buluşalım.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres/29...

1. "Tüm hatalarımı tuttuğu gizli defteri olduğunu söylediğinde iş bitmişti. Beni aldattığını ve benimle sadece kirasına destek olmam için evlendiğini söyledi."

—jessicah477d15ee4

2. "Kocamla seks yapabilmek için başka kadınları hayal etmem gerektiğini fark ettiğimde."

—idkyet

3. "Karımın beni bir değil en yakın iki arkadaşımla aldattığını öğrendiğimde."

—maridgely

4. "Kocamın eve gelip beni her zaman seveceğini fakat başka kadınlarla birlikte olup, bunu anlayışla karşılamamı beklediğinde."

—koraq

5. "Düğündeyken o an dans etmek istemediğim için bana herkesin önünde bencil k*ltak dediği an ilk kırmızı bayrağı almıştı."

"Hepsinin üzerine birinci yıldönümümüzde benden özür dilemesi ve yaklaşık 6 aydır bir iş arkadaşıyla beni aldattığını söylemesi."—alih26

6. "Bir eşe değil, anneye ihtiyacı olduğunu anladığımda."

"Beni sürekli annesiyle kıyaslıyor, her şeyin suçunu bana atıyordu."

—vikky

7. "Her kavga ettiğimizde sadece "Hepsi benim hatam, özür dilerim." deme hakkına sahip olduğumda."

—alexandriabg

8. "Sesli bir şekilde keşke beni aldatsa da boşanabilsek diyebildiğimde boşanmamız gerektiğini anlamıştım."

—oklatina

9. "Ailemle görüşmezsem sorun çözülür, onunla birlikte olmak yeter diye düşündüğümde bir şeylerin doğru olmadığını ve bitmesi gerektiğini fark ettim."

—sirakttoille

10. "Başka şehirde olan hayalimdeki işe başvurup, işe alındığımda burada da işler var diyip sinirlendiğinde."

—s4fd320672

11. "Terapi sırasında seksi ve iletişim kurmayı beni üzmek için kestiğini söyledi. Amacı ben ona iyi davranmıyorsam sevdiğim şeyleri elimden almaktı. Bunu öğrendikten sonra hiçbir şeyi onaramayacağımızı fark ettim."

—laurens423a91fa7

12. "3 yaşındaki oğlum yanımdayken babası işten geldi ve beni azarlamaya başladı. Oğlumun kadınlarla bu şekilde konuşmanın normal olduğunu düşünüp, günün birinde bana da bağırabileceği ihtimali beni yıktı."

"O akşam planlarımı yapmaya başladım ve 8 ay sonra evlilik bitmiş, evden ayrılmıştım."

—eithneb

13. "Bana kronik hastalık teşhisi konduğunda bir daha eskisi gibi olamayız dediğinde bittiğini anlamıştım. Psikolojik olarak beni ne kadar yıprattığını fark etmiştim."

—karap

14. "Neredeyse 1 yıldır görmediğim kocamı hiç görme isteğim olmadığını fark ettiğimde."

—e484de765a

15. "Komşumuza emekliliğimizle ilgili planlarını anlatırken bu adamla yaşlanamam, müebbet hapis cezası gibi diye düşündüğümde."

—rachaelh4aedbe54a

16. "8 saat boyunca evin her köşesini temizledim, kocama verdiğim tek iş bulaşıkları yıkamasıydı. İşimi bitirdiğimde bulaşıkları bıraktığım gibi buldum ve bu bardağı taşıran son damlaydı."

—ntoombs44

17. "Çocuk yapmayı istememe sebebimin onun asla iyi bir baba olamayacağını fark etmem."

—noname11

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emriye-coskunsu

yazık

smaban

insanlar ne kadar çok aldatıyor. kimseye güvenemiyorsun

bartu-bengitan

Bazıları geçerli ancak çoğu gereksiz ve boş sebepler. Keşke bu gibi insanlar hiç evlenmeseler.

albino-zencu

ortada bi sebep yokken eşine bağırması ya da ev işlerini yapmayı kabul etmemesi mi boş?illa canına kast etmesi ya da aldatması mı gerekir,beklenti o kadar düşmüş ki böyle şeyler bile ufak görünüyo artık,hayret ediyorum

bartu-bengitan

Benim boş dediğim şeylerin onlar olduğunu gösteren şey nedir Aleyna hanım? Ki bazıları geçerli dedim, onları kastetmediğimi nereden anladınız?

bartu-bengitan

Mesela madde 15. Madem sen bunu diyorsun, neden emin olmadığın ve gerçekten arkasında duramayacağın bir kararı alıp başka insanların hayatına dokunuyorsun? O adamın hayatını tamamen değiştirdin sırf sen denedin ve olmadı diye. Madde 11'e de bakalım. Düşün erkeğin de kariyer hedefi var, ama sırf sen kendi bencil hedeflerin adına sormadan etmeden kafanın dikine gidiyorsun, o adam senin kölen mi? Kölen değilse siz evlisiniz, ortak karar almanız ve ortak bir akılla düşünmeniz gerekmez mi? Siz hayatlarınızı birleştirmediniz mi? E şimdi sırf senin kariyerin önemli diye o adamın seninle son dakikada gelmesini bekleyemezsin. Başında dersin ki böyle bir olay var ne yapalım. Çıkan karara göre ne karar alınırsa alırsın ama bu durumda kadın sonuna kadar haksız ve bencil. Ha olayda taraflar tam tersiyse erkek olan haksız ama anlatılışa göre failimiz kadın.

albino-zencu

açıklamalar çok yüzeysel yapılmış,kadın hayalindeki işe başvuru yapana kadar eşinin haberi olmadığını sanmam,bu yüzden kelimelerin anlattığı kadarıyla eleştiriyorum,yine de böyle ilişkilerin hiç başlamaması konusunda sizinle hemfikirim(11 değil 10.örnekten bahsediyosunuz galiba)

bartu-bengitan

Evet numarayı karıştırmışım. Bakın siz de ön yargılarınızı kenara koyup baktığınızda görüyorsunuz ki aynı fikirdeymişiz.

rizasyr

Bunların çoğu evleneyim diye evlenmişler. Birbirini seven veya aynı hayalleri paylaşan insanlar değil çoğu. Bu durumda olunca da fuckbuddy den yukari gitmemiş ilişkileri.

eexorciist

bunlar hiç sevmemişler ki

Görüş Bildir