Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Annesinin Terk Ettiği Down Sendromlu Bebeğinden Vazgeçmeyen Fedakâr Babanın Mücadele Öyküsü

 > -
Abone ol

Çok dramatik bir öykü paylaşacağız sizlerle. Olay Ermenistan'da geçiyor. Samuel Forrest ve eşinin 21 Ocak günü bebekleri dünyaya geliyor. Doktorlar bebeğin "down sendromlu" olduğunu söylüyor aileye. Hikayenin devamı içerikte..

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/mbvd/wife-files-...

Samuel Forrest, yeni doğan oğlunun down sendromlu olduğunu öğrendi fakat bu gerçek onu büyütmek istemesinden vazgeçirmedi. Samuel'in eşiyse boşanma kararı aldı.

Forrest'ın oğlu minik Leo, 21 Ocak günü, Ermenistan'da bir hastanede dünyaya gözlerini açtı. Doktorlar, aileye Leo'nun down sendromlu olduğunu söylediler.

Baba Samuel Forrest: "Büyük şaşkınlık yaşadım.."

Samuel, verdiği röportajlardan birinde böyle söylüyordu. Fakat, Leo'yu kucağına alır almaz, büyük bir sevgiyle bağlandı oğluna. 

"Bebeğe baktım ve 'sen ne güzel şeysin' dedim.." diyen baba sözlerine şunları da ilave etti. " O muhteşem bir bebek ve kesinlikle onu ben yetiştireceğim."

Hastanede eşinin yanına gittiğinde, eşi onu bir seçim yapmaya zorladı.

"Bana eğer bebeği yanımıza alırsak, boşanacağımızı söyledi"

Bir hafta sonra da, eşi dediğini yaptı ve boşanma davası açtı.

ABC'ye konuşan anne Ruzan Badalyan, sadece down sendromlu bir bebek dünyaya getirdiğini ve babasıyla yaşadığını belirtip, olayla ilgili fazla detaya girmedi. Sonrasındaysa, Facebook profilinden bir açıklama yaptı: 

"Öncelikle ağır ithamlar altında kaldığımı, annelik duygusundan yoksun olduğumu iddia eden kişilerce baskı altında tutulduğumu belirtmek istiyorum.. Herkes kafasından geçeni söyleyebiliyorken, ben bebeğin annesi olarak çok detaylı düşünmek zorundayım.. Önümde iki seçenek vardı: Ya Ermenistan'da kalıp, çocuğuma kendim bakacaktım ya da babasıyla Yeni Zelanda'ya gidip, daha iyi şartlarda bir hayat yaşayacaktı. Ben de ikincisini tercih ettim."

Eşinin desteği olmadan ne yapacağını bilemeyen Samuel Forrest, GoFundMe sitesine başvurup, bir yardım kampanyası oluşturdu.

Yaklaşık bir hafta içerisinde, oğlunu yetiştirmek için hedeflediği 60.000 dolarlık hedef geçildi. Aslen Yeni Zelandalı olan Samuel Forrest, oğluyla birlikte, yaşama daha iyi ayak uydurabilmek için oğluyla memleketi Auckland'e taşınmayı planladığını söyledi.

GoFundMe sitesinde bir mesaj yayınlayarak, destek olanlara teşekkürlerini iletti.

Herkese teşekkürler. küçük Leo'ya gösterdiğiniz sevgi ve destek için ne desek eksik kalır.
Kampanyayı 9 gün önce başlatmamıza rağmen, Leo ve ben hedeflenen miktara ulaştığımız için çok sevinçliyiz. Sizler gibi dünyanın farklı yerlerinden farkındalık sahibi destekçileri olduğu için Leo çok şanslı biri.
Toplanan paranın bir kısmını, Auckland'de Leo için standartları yüksek bir yaşam için çabalayacağım. Destekleriniz sayesinde Leo, ihtiyacı olan özel eğitimi alabilecek. Diğer kısmını da, çocuklarını ne engelleri olursa olsun alıp yetiştirmek isteyen ailelerin kullanabileceği Ermenistan'daki bazı dernek ve programlara  ve özel bakıma muhtaç çocukların yararına bağışlayacağız. Hedeflediğimizin üstünde oluşan miktarı da, Ermenistan'da terkedilmiş Down Sendromlu çocuklarla ilgilenen bir yuvaya bağışlayacağız. 
Destekleriniz için tekrar teşekkürler.. Farkındalık yaratmaya başlayabiliriz!

Yardım kampanyasına destek veren birçok insan, düşünceli mesajlar da yayınladı.

"Samuel, Leo'yu sev ki o da seni, senin sevdiğinin beş katı sevsin.. Biliyorum çünkü benim kardeşim de down sendromlu.. Oğlundan çok şey öğreneceksin.. Sevgiler.. "

Tanrı küçük Leo'yu kutsasın.. Down sendromlu küçük bir kızın annesi olarak söylüyorum ki, Leo'nun annesi, böylesine özel çocuklara  sahip olan şanslı ailelerin güzelliğini kaybetti. Küçük kızımız değişiyor, bize birbirimize ve dünyadaki diğer insanlara karşı daha iyi birer insan olmayı öğretiyor.  Yolculuğun tadını çıkar Samuel! 

Sen doğrusunu yaptın. Benim de down sendromlu kuzenim Adam'a bakan bir amcam var. Adam şimdi yetişkin biri oldu ama amcam hala onu yetiştirmeye devam ediyor. Aralarında sımsıkı bir bağ var.  Tanrı sizi kutsasın, ikiniz için de en iyi dileklerimle..

Çok mutlu olun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rockncokee

Dünyada para, ün, şan, söhret için kendi çıkarları için birçok insanı katleden insanların arasında böyle insanlar çıkması hala aramızda insan evladı olduğunun başlıca kanıtıdır. Teşekkürler Samuel Bize İnsan Olduğumuzu Hatırlattığın İçin...

therewasauser

Dün rüyamda down sendromlu bir çocuk gördüm.Hatırlamıyorum pek ama onu sevdiğimi ve onunda sevimli olduğunu hatırlayabiliyorum

ekm-ekm

Helal böyle babaya.

eminks

Böyle güzelliği nasıl terk eder insan anlayamıyorum...

Gizli Kullanıcı

Diyecek söz bulamıyorum. Bir anne nasıl yavrusunu bırakır ? Özel bir çocuk olsun olmasın her bebek anne kuzusudur, anasını arar.

Görüş Bildir