Dortmund Tribünlerinden Açılan Skandal Pankarta Türk Futbolseverlerden Büyük Tepki

-

Almanya Bundesliga'da oynanan Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt maçında, ev sahibi Dortmund tribünlerinde skandal bir pankart açıldı.

Milli futbolcularımız Nuri Şahin ve Ömer Toprak'ın da forma giydiği Dortmund takımının tribünleri bir skandala imza attı.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt maçında kale arkası tribününde "Biji YPG #DefendAfrin (Yaşa YPG! Afrin'i savunun)" yazan bir pankart açıldı.

Türk futbolseverler olaydan sonra Nuri Şahin'in Instagram hesabındaki son postuna Nuri'nin takımdan ayrılması ve Türkiye'ye dönmesine dair yorumlarını paylaşıyor.

Bu skandal pankarta ultrAslan çok sert tepki gösterdi;

Devamı da geldi...

UNIBJK: 'Terör hiçbir ülke tanımaz. Terör her yerdedir. Düşmanlarımızı desteklediğiniz için hesap vereceksiniz.'

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
quentynmartell

Bu takımı seven romantiktir kusura bakmayın. Ya ismi cool geliyordur ya direniş takımı diyedir. Destekleyenlerin sevenlerin yüzde 95 i bu takımı niye desteklediğini bilmez. Yani kaliteli dortmund destekçileri var ama, sadece gözlerine hoş göründüğü için 2010 sonrası desteğe başlayan öyle bir güruh varki tüm dünyada dortmund sempatizanı sayısı 4 5 kat arttı.

kgzeli35

merak ediyorum:Bu almanya niye bu kadar pkk-ypg yi seviyor

kgzeli35

ayrıca sınırda terör operasyonu yapıyoruz bu niye bu kadar almanyaya batıyor

Gizli Kullanıcı

Bence iki sebebi var. İlk olarak eski Doğu Almanya toprağı insanlar hâlâ radikal sosyalist. Sosyalist gördükleri Ypg'yi ölümüne savunuyorlar, hatta Pkk'nın terör listesinden çıkarılmasını istiyorlar. Tıpkı Türkiye'de olduğu gibi Almanya'da da solun ahlakı ve El Kaide kafasından farkı yok. O hasta ruhlu manyak vekillerden biri meselâ: Diğer sebep de Almanya içindeki Türk nüfus. Onların lobileşip siyasette rol belirleyici kritik öneme sahip olmalarından korktukları için önleyici tedbir olarak Kürtlerin Pkk çatısı altında organize olup Türkleri sindirmelerini sağlamak istiyorlar. Bana göre modern dünyanın en aptalca hareketlerinden biri. Ortadoğu'daki etnik çatışmayı, üstelik terör örgütlerinin dahli olan bir meseleyi kendi sınırlarına sokmak uzun vadede Almanya'ya büyük zararlar verecek.

Gizli Kullanıcı

Ben gidip görmedim, yaşamadım oralarda ama konuştuğum bazı kişiler bana öyle bilgi verdi. Bugünkü Almanya'nın Doğu-Batı ayrımına gitmekten ziyade kastettiğim şuydu aslında: Doğu Almanya'nın yıkılmasını hazmedemeyen siyasetçiler. Duvar yıkıldığında Doğu Almanya halkı büyük bir coşkuyla karşıladı bildiğim kadarıyla ama bundan memnun olmayanlar da var. Zaten o radikallerin sayısı da oy potansiyeli de düşük. En azından bana söylenen bunlardı.

Gizli Kullanıcı

Anladım, teşekkürler bilgi için.

layd

fahişelerin sı...tıkları her yerden çıkıyorlar aq..

morgguen

3-5 terör yandaşı yüzünden tüm dortmund taraftarlarına sövmek saçma. Bir konuda genelleme yapmak zaten akla aykırı.

lebows

ne aptal bir millet ya gitmişlerde ömer e nuri ye takımdan ayrıl diyorlar ahahq he kardeşim aynen hemen takımdan ayrılır konyasporla sözleşme yaparlar

anamone

Anan seni belli ki sıçmış.

kingspin

sen Türk milletine nasıl aptal dersin orospu çocuğu

lebows

bakınız görüyorsunuz konuşmam görüyorsunuz

Başlıklar

AlmanyaInstagramNuri ŞahinTerör
Görüş Bildir