Dolar 8 Liraya Dayandı, Sosyal Medya Sordu: #NeredesinYigitBulut

937PAYLAŞIM

ABD Doları Türk Lirası karşısında rekor kırarak 8 liraya yaklaşırken, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’un 3 sene önceki açıklaması gündem oldu.

Türk Lirası'nın dolar karşısındaki değer kaybı sürüyor. Rekor üstüne rekor tazeleyen dolar, 8 TL'ye yaklaştı. Yaşanan bu gelişme karşısında Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Yiğit Bulut’un bir konuşması sosyal medyada gündeme geldi. Bulut üç yıl önce katıldığı televizyon programında şunları söylemişti:

"3.90 üzerinde bu millete dolar aldıran nokta nokta nokta orayı söylemeyeceğim. Neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. 3.50'de 3.60'da 3.80'de 3.94'te ekranları kırdık hatırlarsanız. Sakın bulaşmayın bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar yazı yazanlar, adamsanız çıkın da özür dileyin. Bankaların araştırma departmanları, o ekonomi kanallarının çok bilenleri, neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. Tabi Hükümet düşecekti, Cumhurbaşkanı düşecekti. Dolar 5 lira olacaktı. Felaket tellalları çıkın bu milletten özür dileyin"

Bulut'un o konuşması 🎥

#NeredesinYigitBulut etiketi Twitter'da TT oldu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir