Görüş Bildir
Haberler
Doktor Sevgilisinin Evinde Ölü Bulunmuştu: Ayşe Karaman Davasında 'Ağırlaştırılmış Müebbet' İstemi

Doktor Sevgilisinin Evinde Ölü Bulunmuştu: Ayşe Karaman Davasında 'Ağırlaştırılmış Müebbet' İstemi

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın, erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.'nin evinde ölü bulunmasıyla ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede, tutuklu sanık Özgür T.'nin, Ayşe Karaman'a damar yolu açarak iki ilaç ve ameliyatlarda kullanılan 'propofol' etken maddeli anestezi ilacı vermek suretiyle ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesiyle 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'nın aktardığı habere göre, Cumhuriyet Savcısı Ramazan Hançer tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. İddianamede, otopsi raporlarında Ayşe Karaman'ın ölümüne 'propofol' etken maddeli ilacın neden olduğunun anlaşıldığı, her ne kadar şüphelinin, Karaman’a ilacı kendisinin vermediğini söylese de, damar yolu açtığını itiraf ettiği belirtilerek, 'Propofol etken maddeli ilacın anestezi uzmanı doktor ve ilgili kişiler dışında başkalarınca yasal olarak temin edilmesinin zor oluşu, müştekilerin şikayeti, tanık anlatımları, özellikle tanık Tuğçe A.'nın anlatımları, otopsi raporu ile tüm dosya kapsamında delillerin takdiri mahkemeye ait olmak üzere şüphelinin Ayşe Karaman'a damar yolu açmak üzere iki adet ilaç ve ameliyatlarda kullanılan propofol etken maddeli ilacı vermek suretiyle ölümüne sebebiyet verdiği, bu haliyle müsnet suçu işlediği anlaşılmakla ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan cezalandırılması talep olunur' denildi.

Ayşe Karaman'ın okul arkadaşı Tuğçe A.’nın ifadeleri de iddianamede yer aldı.

Ayşe Karaman'ın okul arkadaşı Tuğçe A.’nın ifadeleri de iddianamede yer aldı.

Ayşe Karaman'ın evli olan Özgür T. ile ilişkisini bildiğini, zaman zaman bununla ilgili konuştuklarını anlatan Tuğçe A.'nın 'Ayşe’nin İstanbul’daki üniversite ve ev masraflarını Özgür T. karşılıyordu. Dost olduğumuz için Ayşe bunları bana anlatıyordu. Ayşe'nin S.G. adında erkek arkadaşı vardı ve ciddi düşünüyordu. Ancak araya Özgür T. girince araları bozuldu. Ayşe, Özgür T.’nin kendisine saplantılı bir şekilde bağlandığını, bu yüzden korktuğunu söylüyordu' şeklinedki ifadesi dikkat çekti.

'İlaç vererek uyuttu ve taciz etti'

Tuğçe A., bir gün Ayşe Karaman'ı damar yolu açık görünce, bunun ne olduğunu sorduğunu da anlatarak ifadesinde şöyle dedi:

'Özgür T.'nin kendisine 'propofol' etken maddeli ilacı verdiğini, kendisini bu şekilde sakinleştirdiğini, hatta bir gün bu ilacı vererek uyuttuğunu ve elle kendisini taciz ettiğini söyledi. Ayşe’nin sadece uyku bozukluğu rahatsızlığı vardı. Hayat dolu bir insandı. S.G. ile görüşmeye devam ettiğini, bunun için Özgür T.’nin kendisine baskı yaptığını anlattı. Olaydan yaklaşık 5 gün kadar önce de, Ayşe bana Özgür’ün bir arkadaşının kız arkadaşı tarafından aldatıldığını, bu olay konusunda Özgür T’nin kendisine imalı bir şekilde, 'Bu şekilde aldatılmanın sonucu ölüme götürür' ifadelerini kullandığını, Özgür ile arkadaşlığının artık saplantılı bir hal aldığını anlatmıştı.'

Ayşe Karaman, geçen 29 Temmuz'da erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.'nin evinde ölü bulunmuş, Özgür T. tutuklanmıştı👇

İçeriğin Devamı Aşağıda

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman, geçen 29 Temmuz sabahı, erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.'nin, Çankaya ilçesi Dikmen Mahallesi'ndeki evinde ölü bulunmuştu. İhbarı yapan Özgür T., sabah eve geldiğinde kız arkadaşını ölü bulduğunu ileri sürmüştü. Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemede, genç kızın yattığı yatağın yanındaki komodinin üzerinde bazı ağrı kesici ve anestezi ilaçları bulunmuş, Savcılık sorgusunda, Karaman'ın kendisinden ağrı kesici ilaç istediğini, damar yolu açarak genç kıza ilaçları verdiğini, 'propofol' etken maddeli anestezi ilacı kendisinin vermediğini iddia eden Özgür T., çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
94
38
24
14
9
7
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kalem Kelam

Allah rahmet eylesin, gerçekten çok üzücü durum. Lakin X kişisini sevip, evli Y kişisi ile sponsor olma karşılığı yaşarsan her türlü pisliğe de yol açmış olu... Devamını Gör

Aslan Atasoy

Güzel olmak da ayrı dert adaletine tükürdüğümün dünyasında

Pasif Kullanıcı

Kızın güzel olması dr un ondan vazgeçememesini sağlamış olabilir ama ölümü güzelliğinden dolayı degil biraz aptal olmasından (Allah rahmet eylesin) kaynakl... Devamını Gör